Inauguracja nowego połączenia lotniczego Szczecin – Rzeszów

W dniu dzisiejszym, tj. 16.07.2020 roku, punktualnie o godzinie 19:25 samolot Polskich Linii Lotniczych LOT – Bombardier Q 400 (78 miejsc) wystartował w kierunku Rzeszowa, by po około 80 minutach wylądować na drugim końcu Polski, tj. w stolicy Podkarpacia – Rzeszowie.

 

Na pokładzie samolotu, w tym inauguracyjnym locie zajętych było ponad 70 % miejsc, co jest bardzo dobrym prognostykiem przed kolejnymi rejsami.
W tym samym czasie, tj. o godzinie 19:25 w swój rejs do Szczecina wystartował samolot z Rzeszowa. Lądowanie tego samolotu, z kilkudziesięcioma pasażerami na pokładzie odbyło się o godzinie 20:40.

Aby podkreślić wyjątkowość tego inauguracyjnego rejsu a zarazem powitać mieszkańców Podkarpacia na gościnnej Zachodniopomorskiej ziemi, pracownicy lotniska wręczali wszystkim przylatującym pasażerom drobne upominki, wśród których nie mogło zabraknąć naszego regionalnego Paprykarza Szczecińskiego.

Z krótkich rozmów, jakie przeprowadziliśmy z mieszkańcami Podkarpacia, okazało się, że około 75 % z nich przyleciało na swoje wakacje, pokazując tym samym, jak ważne dla sektora turystycznego jest posiadanie lotniska z jak najlepiej rozbudowaną siatką połączeń lotniczych.

 

Samolot Polskich Linii Lotniczych LOT, trasę do Rzeszowa pokonywać będzie z częstotliwością 2 x tygodniowo (poniedziałek i czwartek) wg. następującego rozkładu lotów:
Wylot ze Szczecina : 19:25
Przylot do Rzeszowa: 20:55
Wylot z Rzeszowa: 19:25
Przylot do Szczecina: 20.55
Bilety są dostępne na stronie www.lot.com, a ich cena zaczyna się od 99 złotych za lot w jedną stronę.

 

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments