Impreza w stylu retro w Galerii Emka. W piątek otwarcie wystawy zabytkowych samochodów

Już w najbliższy piątek, 9 lutego 2018 o godz. 17.00 odbędzie się długo oczekiwane otwarcie niezwykłej wystawy zabytkowych pojazdów w Galerii Emka w Koszalinie.

 

Redakcja KoszalinInfo.pl miała już okazję zobaczyć imponujące cuda motoryzacji ukryte na razie pod czarną folią przed wzrokiem osób odwiedzających Emkę: wśród nich kilkanaście samochodów i duża kolekcja pojazdów dwu- i trzykołowych, a także zabytkowe zabawki dla dzieci i inne przedmioty użytku codziennego. Wszystkie z nich przepięknie odnowione do stanu, w jakim wyszły z salonu kilkadziesiąt, czy nawet sto lat temu.

Podczas piątkowej imprezy na otwarcie wystawy będzie można poznać inicjatora kolekcji i wielkiego pasjonata motoryzacji Krzysztofa Hendzla – właściciela koszalińskiego Agrobudu. Będzie też miała miejsce mini-rewia tańców retro w wykonaniu artystów z Teatru Variete MUZA. Wszyscy odwiedzający będą mogli wziąć udział w konkursie, w którym nagrodą jest wiosenna przejażdżka zabytkowym automobilem na kawę do restauracji Dune w Mielnie.

Wystawa w Emce to pierwsza okazja, aby w takiej skali zobaczyć i dotknąć wspaniałych aut i motocykli z liczącej sobie kilkaset pojazdów kolekcji Krzysztofa Hendzla. Marzeniem właściciela jest, aby w Koszalinie powstał kiedyś pierwszy w Polsce motoryzacyjny park rozrywki, tak by mieszkańcy i osoby odwiedzające nasze miasto mogły cieszyć swoje zmysły pięknem, klasą i stylem tych pieczołowicie odrestaurowanych dzieł motoryzacyjnej sztuki. Trzymamy kciuki, bo jest to wspaniały pomysł, aby wzmocnić pozycję Koszalina na turystycznej mapie Polski.

Więcej o idei Motoryzacyjnego Parku Rozrywki przeczytać można na stronie mpr-hendzel.pl.

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments