Hala Aqua-Zdrój niezdobyta

W nowy rok wyruszyliśmy do Wałbrzycha, by rozegrać pierwszy mecz w tym roku. Podopiecznych trenera Franka czekało trudne zadanie zdobycia jako pierwsi w tym sezonie hali Aqua Zdrój wicelidera rozgrywek.

 

 

Z powodu kontuzji w Wałbrzychu musieliśmy zagrać bez Mateusza Stawiaka oraz Michała Marka. Mecz rozpoczęliśmy piątką Norbert Kulon, Hubert Kruszczyński, Piotr Robak, Szymon Pawlak oraz Filip Struski. Początek spotkania to dobra gra Struskiego, który celnymi rzutami z dystansu dał przewagę Czarodziejom z Wydm. Na rzuty Struskiego odpowiedział Durski, utrzymując niedużą stratę. Jednak w dalszej części kwarty nadal trafialiśmy z dystansu, a akcją 2+1 popisał się Sadło i to Kotwica prowadziła po pierwszej kwarcie 18-24.

Początek drugiej kwarty meczu to dobre akcje w ataku Sadło. Za sprawą dobrej gry Ratajczaka gospodarze stopniowo odrabiali straty, by na 4 minuty przed przerwą zbliżyć się na punkt straty do gości. Na nasze szczęście na spółkę Kulon, Struski i Pawlak odrobili straty z nawiązką. Do przerwy prowadziliśmy 35-46.

Po przerwie na parkiet powrócił zmagający się z kontuzją Cechniak, który wspomógł swoich kolegów dobrą grą pod koszem. Mimo to przewaga Kotwicy utrzymywała się na poziomie 7 punktów. Dopiero od 6 minuty kwarty po dwóch celnych rzutach z dystansu Górnik odrobił straty do zaledwie punktu. Po dobrych akcjach pod koszem wałbrzyszan Sadło nadal utrzymywaliśmy 4 punktowe prowadzenie. W ostatnich akcjach przypomniał o sobie Malesa, który praktycznie w pojedynkę odrobił straty. Przed ostatnią kwartą nieznacznie prowadziła Kotwica 58-59.

Na ostatnią kwartę obie drużyny wyszły bardzo zmotywowane. Wynik meczu oscylował w okolicy remisu. Jednak na 4 minuty przed końcem meczu na spółkę Malesa wraz z Ratajczakiem rozpoczęli świetną grę w ataku, której Czarodzieje z Wydm nie byli w stanie zatrzymać. Trafiali oni zarówno z półdystansu jak i z dystansu szybko obejmując kilkupunktowe prowadzenie. Ostateczni mecz zakończył się wygraną gospodarzy 88-79. Sponsorem tytularnym Kotwicy jest Energa Grupa Orlen.

Górnik Trans.eu Wałbrzych – Energa Kotwica Kołobrzeg 88:79 (18:24, 17:22, 23:13, 30:20)

Górnik Trans.eu: Ratajczak 23, Malesa 17, Bojanowski 14, Koperski 8, Jakóbczyk 7, Durski 6, Zywert 6, Cechniak 5, Wróbel 2.

Energa Kotwica: Kulon 18, Pawlak 16, Struski 16, Robak 13, Sadło 11, Kruszczyński 2, Wątroba 2, Wyszkowski 1, Stankowski 0.

 

 

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments