Greenpeace chce zatrzymać “Plastikową epidemię” [WIDEO]

23 lipca w ramach akcji Kołobrzeg bez Plastiku polski oddział Grenpeace zachęcał do dbania o czystość naszych plaż. #bezplastiku to hasło promujące kampanię Greenpeace, mająca na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na zużycie coraz większej ilości plastiku.


Na plaży przy molo stanęła specjalna strefa, a w niej dwa wieloryby uwięzione w plastikowych odpadach. Symbolizują one problem zanieczyszczenia morza śmieciami. Rozstawiono stoiska, przy których można zasięgnąć wiedzy na temat ochrony środowiska, wziąć udział w warsztatach i quizach, czy wybrać się w wirtualną podróż w podwodnej rzeczywistości. Dzieci mogą pobawić się w ratowanie morskich stworzeń. Podczas akcji można wziąć udział w spacerze i zbierać śmieci z kołobrzeskiej plaży. Rzecznik prasowy Greenpeace Polska z przykrością stwierdza, że na naszych plażach największym problemem są niedopałki papierosów.

Jutro nurkowie będą zbierać śmieci na dnie Bałtyku. Kampania odbyła się już w Gdańsku i Międzyzdrojach. Działaczy Greenpeace spotkamy w Kołobrzegu do 24.07. do godziny 16:00

 

 

Fot. UM Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments