Granty Sołeckie 2020 – zakończenie projektów

Zakończyła się realizacja projektów w ramach Grantów Sołeckich 2020. Przypomnijmy, że sołectwa z Rusowa oraz Ustronia Morskiego otrzymały dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego. W sumie na realizację zadań w naszej gminie Marszałek przeznaczył 20 000 złotych. Dzięki konkursowi, w Rusowie zagospodarowana została przestrzeń publiczna. Powstał parking na placu przy świetlicy wiejskiej, zakupiony został stojak na rowery a także pojemnik na nakrętki. Wartość grantu to 10 000 złotych a cała inwestycja kosztowała około 30 000 złotych.

 

 

W Ustroniu Morskim utworzona została czytelnia pod chmurką. Dofinansowanie wyniosło również 10 000 złotych, a kwota przeznaczona została na zamontowanie gabloty i ławek oraz nasadzenie roślin w donicach. Projekt stworzył niesamowite miejsce do wymiany książek i był odpowiedzią na zgłoszenia mieszkańców z sołectwa Ustronie Morskie. Czytelnia pod chmurką zlokalizowana jest przy Gminnym Ośrodku Kultury a wartość realizowanego działania to prawie 35 tysięcy złotych. Mieszkańców oraz turystów zachęcamy do odwiedzenia czytelni i wymiany książek, które już są dostępne.

Wójt gminy Ustronie Morskie Bernadeta Borkowska serdecznie dziękuje za zaangażowanie sołtys Sylwii Plucie i Oldze Sroce wraz z radami sołeckimi oraz wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w realizacje obu projektów.

 

Źródło.: Gmina Ustronie Morskie

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments