Gminny Ośrodek Kultury w Ustroniu Morskim będzie realizować projekt programu Równać Szanse.

Gminny Ośrodek Kultury w Ustroniu Morskim znalazł się wśród 101 szczęśliwców, którzy będą realizować projekty w ramach małych grantów Programu Równać Szanse. W naszym województwie przyznano jedynie 3 dofinansowania. Grant w wysokości 8500 złotych pomoże we wspieraniu rozwoju młodzieży z Gminy Ustronie Morskie. Projekt realizowany będzie we współpracy z Fundacją Pływamy i Ratujemy z Ustronia Morskiego.

 

 

Celem projektu jest rozwinięcie umiejętności pozyskiwania wsparcia społecznego poprzez nawiązywanie nowych relacji społecznych, poznanie własnych możliwości, zastosowanie zdobytej wiedzy w życiu, integracja, a także wzrost umiejętności pracy w grupie.

Tematem przewodnim jest przygotowanie i poprowadzenie przez 15 młodych ludzi (13 – 19 lat) pochodzących z terenu gminy Ustronie Morskie chcących kształcić się na przyszłych ratowników, pokazów: nurkowania, PPP i ratownictwa wodnego dla uczniów Przedszkola Publicznego, Szkoły Podstawowej w Ustroniu Morskim i ich rodziców.

Cel zostanie osiągnięty przy pomocy cyklu spotkań i wyjazdów integracyjnych, warsztatów wprowadzających prowadzonych przez instruktora ratownictwa wodnego i nurkowania oraz instruktora PPP, młodzieżowych pokazów nurkowania, pierwszej pomocy przedmedycznej i ratownictwa wodnego realizowanych przez uczestników dla uczniów Przedszkola i SP. Podczas realizacji zadań pomocne nam będą czujne oko ekspertów, codwutygodniowe spotkania roboczych grupy i realizacja wspólnego świętowania połączonego z morsowaniem.

Czas realizacji projektu. od: 1 września 2021 r. do: 31 stycznia 2022 r.

Projekt odpowiada na potrzebę relacji społecznych, która wiąże się z potrzebą integracji lokalnej oraz przynależności. Zamknięcie w domach, niemożność rozwoju i integracji powoduje brak podejmowania aktywności. Relacje międzyludzkie i wspólne, aktywne spędzanie czasu zanikają ze względu na aktualnie panującą pandemię, przez co młodzi ludzie nie mają możliwości dokonać czegoś rozwojowego, nowego i ekscytującego. Ponadto, nie potrafią oni bronić swoich potrzeb ani precyzyjnie ich określić.

 

 

Źródło: Urząd Gminy Ustronie Morskie 

Fot. Archiwum

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments