Gmina Ustronie Morskie z kolejnym grantem

Gmina Ustronie Morskie otrzymała grant przyznany przez Województwo Zachodniopomorskie/Wydział Współpracy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie.

 

 

Urząd uzyskał dofinansowanie w wysokości 48 342 złotych podczas II naboru wniosków w ramach realizacji projektu pn. POMORZE ZACHODNIE – BEZPIECZNA EDUKACJA współfinasowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Działania 7.7 Wdrożenie programów wczesnego wykrywania wad rozwojowych i rehabilitacji dzieci z niepełnosprawnościami oraz zagrożonych niepełnosprawnością oraz przedsięwzięć związanych z walką i zapobieganiem COVID-19 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014 – 2020.

Wsparciem objęte zostaną dwie placówki – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Ustroniu Morskim oraz Przedszkole z Ustronia Morskiego. W sumie to 415 dzieci i 70 pracowników.

W ramach projektu zaplanowany jest zakup środków ochrony osobistej, środków utrzymania czystości i dezynfekcji dla uczniów i pracowników w obu placówkach.

Zakupy obejmą urządzenia do dezynfekcji pomieszczeń, lampy bakteriobójcze, termometry bezdotykowe, podajnik bezdotykowy, płyny do dezynfekcji rąk i powierzchni, maseczki i rękawiczki ochronne.

Wszystkie środki będą stosowane do zabezpieczenia dzieci, kadry pedagogicznej i pracowników. Są one niezbędne do walki z COVID-19 i są zalecane przez Głównego Inspektora Sanitarnego.

 

Foto.: Archiwum

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments