Gmina Ustronie Morskie ma nowego skarbnika

W poniedziałek, 07 stycznia w sali konferencyjnej urzędu gminy odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Gminy, zwołana na wniosek wójt Bernadety Borkowskiej. Najważniejszym jej punktem było pilne podjęcie uchwały o powołaniu nowego skarbnika, w związku z potrzebą zapewnienia prawidłowego funkcjonowania gminy, powstających zobowiązaniach i konieczności kontrasygnaty przez skarbnika dokumentów finansowych gminy.

Przed przystąpieniem do obrad radni minutą ciszy uczcili pamięć zmarłej, w ubiegły piątek – Ewy Oksenfeld. Pani Ewa od 1987 r. pracowała w Urzędzie Gminy w Ustroniu Morskim. W ostatnich latach pełniła funkcję pełnomocnika wójta do spraw ochrony danych osobowych i dowodów osobistych, a wcześniej w latach 1991 – 2011 zajmowała się obsługą rady gminy. Uroczystości pogrzebowe śp. Ewy Oksenfeld odbędą się w czwartek, 10 stycznia o godz. 13.00 na cmentarzu komunalnym w Ustroniu Morskim, po mszy świętej.

Po tej smutnej części sesji, przewodniczący rady Krzysztof Grzywnowicz poprosił wójt o przedstawienie projektu uchwały dotyczącej powołania nowego skarbnika gminy. Na to stanowisku wójt powołała Elżbietę Macek, która spełnia wymagania stawiane głównym księgowym jednostek sektora finansów publicznych określone w art. 54 ust. 2 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (tj. Dz.U. 2017.2077 ze zm.), oraz warunki określone w art. 6 ust. 1 i ust. 2 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (tj. Dz.U. 2018.1260 ze zm.). Pani Elżbieta Macek z wykształcenia jest ekonomistą, posiada ponad 35 lat stażu pracy w księgowości. Od 01.07.2007 r. zatrudniona jest w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Ustroniu Morskim jako główna księgowa. Pani Ela obowiązki skarbnik gminy pełnić będzie do czasu rozstrzygnięcia konkursu na to stanowisko, który już niebawem zostanie ogłoszony. Uchwałę o powołaniu nowej skarbnik radni podjęli głosami: 13 za i 1 wstrzymującym.

Sesja była także okazją do przedstawienia nowej zastępcy wójt – Sylwii Halamy: „Jest mi niezmiernie miło, że mogę pełnić takie zaszczytne stanowisko i bardzo odpowiedzialne. Mam nadzieję, że będziemy razem współpracować długo i owocnie, aby mieszkańcom tej gminy żyło się jak najlepiej” – mówiła na sesji zastępca wójt.

Foto. Urząd Gminy w Ustroniu Morskim

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments