Gmina Ustronie Morskie kontynuuje program Wspieraj Seniora

Szanowni Mieszkańcy, w roku 2021 gmina Ustronie Morskie kontynuuje wsparcie osób starszych w ramach programu „Wspieraj Seniora”. Jest to pomoc świadczona na rzecz osób powyżej 70 roku życia w codziennym funkcjonowaniu w formie dokonania zakupów na zlecenie seniora. Jest to kontynuacja wsparcia świadczonego w ubiegłym roku.

 

 

Usługa polega w szczególności na dostarczeniu zakupów obejmujących artykuły podstawowej potrzeby, w tym artykuły spożywcze, leki, środki higieny osobistej. Senior również może zgłosić potrzebę udzielenia wsparcia w zakresie np. załatwiania spraw urzędowych (jeżeli ich zakres nie wymaga wydania upoważnień od seniora lub udostępniania danych wrażliwych). Koszt zakupów pokrywa Senior. Pomoc w postaci usług, np. pomoc w sprawach urzędowych, usługa zrobienia i dostarczenia zakupów – są nieodpłatne.

Program adresowany jest do:

  • seniorów, którzy pozostaną w domu w związku z zagrożeniem zakażenia COVID – 19,
  • osób poniżej 70 roku życia, którzy pozostaną w domu w związku z zagrożeniem zakażenia Covid – 19, w przypadku braku możliwości realizacji we własnym zakresie niezbędnych potrzeb wynikających ze stanu zdrowia oraz sytuacji rodzinnej i społecznej tych osób.

Realizacja usługi wsparcia w postaci dostarczenia zakupów nie przysługuje osobie, która korzysta z usług opiekuńczych, bądź specjalistycznych usług opiekuńczych.

Zakres usługi wsparcia Seniora jest ograniczony tzw. dystansem sanitarnym. Seniorzy oraz wolontariusze/osoby realizujące usługę wsparcia zobowiązane są do zachowywania zasad bezpieczeństwa w związku ze stanem epidemii, przede wszystkim poprzez noszenie maseczek, zachowanie dystansu społecznego oraz w miarę możliwości używania rękawiczek jednorazowych.

Zgłoszenia potrzeby wykonania zakupów art. spożywczych, leków, środków czystości seniorzy mogą dokonać telefonicznie:

  • bezpłatna, ogólnopolska infolinia, tel. 22 505 11 11
  • bezpośrednio do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ustroniu Morskim, nr tel.: 94-35-14-177 i 607 727 878 w godzinach pracy ośrodka:7.30 -15.30

Pomoc świadczona jest według następującego schematu:

  • Zgłoszenie potrzeby zakupów;
  • Kontakt zwrotny ze strony pracownika GOPS w Ustroniu Morskim
  • Umówienie się na termin dokonania zakupu.
  • Rozliczenie z pracownikiem GOPS świadczącym usługę.

Ważne informacje:

Podany powyżej nr telefonu komórkowego jest jedynym, z którego do seniora zadzwoni upoważniony pracownik i udzieli dalszych informacji o sposobie realizacji zgłoszenia.

Więcej informacji na stronie: www.wspierajseniora.pl

 

 

Źródło.: Gmina Ustronie Morskie

0 0 votes
Article Rating


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments