Funkcjonariusz po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

Blisko 2 promile alkoholu miał w organizmie 67-letni kierowca BMW. Mężczyzna został zatrzymany przez będącego po służbie policjanta z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu. Teraz mężczyzna musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami karnymi. Grozi mu wieloletni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 2.

 

W minionym tygodniu będący w czasie wolnym od służby sierż. szt. Marcin Tetera, referent Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu zauważył jak starszy mężczyzna chwiejąc się na nogach wsiada do pojazdu i rusza. Funkcjonariusz bez zastanowienia wsiadł do swojego samochodu i ruszył za nim. Sposób jazdy kierującego wskazywał, że prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Swoje podejrzenia przekazał dyżurnemu kołobrzeskiej jednostki. Gdy po chwili zatrzymał kierującego BMW wyjął kluczyki ze stacyjki, udaremniając tym samym dalszą jazdę.

Kiedy na miejsce przybyli mundurowi z wydziału ruchu drogowego potwierdzili podejrzenia funkcjonariusza. Badanie alkomatem wykazało u 67-latka blisko 2 promile alkoholu w organizmie.
Teraz mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i dotkliwe konsekwencje finansowe.

 

 

 

fot. sierż. szt. Marcin Tetera

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments