Finaliści Olimpiady Geograficznej

W niedzielę 14 kwietnia 2019 roku w I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Kopernika w Kołobrzegu zakończyła się 45. Ogólnopolska Olimpiada Geograficzna pod honorowym patronatem Starosty Kołobrzeskiego Tomasza Tamborskiego.

Gospodarzem zawodów finałowych 45. Olimpiady Geograficznej było I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Kopernika w Kołobrzegu. Organizatorem zawodów był Komitet Główny Olimpiady Geograficznej afiliowany przez Polskie Towarzystwo Geograficzne. W imprezie uczestniczyło ponad 200 gości z całej Polski, w tym: 119 najlepszych uczniów reprezentujących wszystkie województwa, którzy uzyskali kwalifikację do zawodów finałowych, 60 opiekunów i nauczycieli geografii oraz 50 członków jury, organizatorów i wolontariuszy.
W czasie zawodów finałowych odbyły się m. in.:

dla uczniów: konkurs pisemny i ustny, ćwiczenia terenowe na plaży i w parku nadmorskim w Kołobrzegu oraz podczas całodniowej wycieczki do Wolińskiego Parku Narodowego, którą poprowadził prof. dr hab. Ryszard Borówka z Uniwersytetu Szczecińskiego;
dla nauczycieli: warsztaty naukowo-metodyczne oraz ćwiczenia terenowe: zwiedzanie Kołobrzegu, w tym rejs statkiem oraz całodniowa wycieczka na trasie: kopalnia borowiny, Rościno – elektrownia podwodna na Parsęcie, Podborsko – Muzeum Zimnej Wojny, Tychowo – głaz narzutowy „Trygław”, Żydowo – elektrownia szczytowo-pompowa, Kołobrzeg-Podczele – spacer przez użytek ekologiczny „Ekopark Wschodni” i ścieżką pieszo-rowerową wzdłuż wybrzeża Bałtyku.
Zawody finałowe zostały podsumowane przez Przewodniczącego Komitetu Głównego dr hab. Zbigniewa Podgórskiego, profesora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Przewodniczącego Jury prof. dr hab. Bolesława Domańskiego z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Tytuł finalisty (zwolnienie i 100% punktów z matury z geografii) przyznano wszystkim 119 uczestnikom. Tytuł laureata uzyskało 25 uczniów – I miejsce zajął Szymon Mol, uczeń II klasy LO Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego w Bielsku-Białej. W gronie laureatów znalazło się także 2 uczniów I LO im. St. Dubois w Koszalinie.

Po zakończeniu olimpiady Dyrektor I LO z OD im. Mikołaja Kopernika Józef Skorupiński w imieniu Komitetu Głównego Olimpiady wręczył na ręce Starosty Kołobrzeskiego Tomasza Tamborskiego okolicznościowy medal, w ramach podziękowania za pomoc i wsparcie przy organizacji Olimpiady Geograficznej.

Gratulacje dla wszystkich uczestników i finalistów!

Fot. Powiat Kołobrzeski

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments