Finał Grand Prix Województw

W Szczecinie 8 czerwca 2021r. miało swój finał Grand Prix Województwa Zachodniopomorskiego i Lubuskiego. Czwarta edycja zawodów była ostatnią, która zakończyła rywalizację pływaków z roczników 2008 i 2009 dwóch województw.

 

Z ostatniej edycji Alan Fedasz i Zuzanna Głuch przywieźli wartościowe wyniki, które dały odpowiednio drugie miejsce Alanowi i trzecie miejsce Zuzannie w konkurencji 100m stylem dowolnym w roczniku 2008. Alan pokonał ten dystans w czasie 1:02.21 poprawiając rekord życiowy, Zuzanna przypłynęła na metę w czasie 1:07.50 także ustanawiając “życiówkę”.

W ogólnej klasyfikacji po czterech edycjach Alan Fedasz znalazł się na drugim miejscu wśród najlepszych 13-latków, a Zuzanna Głuch ostatecznie zajęła szóste miejsce. W pierwszej dziesiątce najlepszych pływaczek 13-letnich znalazła się jeszcze Natalia Szpakiewicz, która uplasowała się na dziesiątym miejscu.

W czasie całej edycji prowadzono także klasyfikację najlepszych stylowców i tu Alan Fedasz znalazł się znowu na drugim miejscu wśród 13-latków pływających stylem dowolnym i na szóstym miejscu wśród grzbiecistów. Zuzanna Głuch sklasyfikowana została na trzecim miejscu, a Natalia Szpakiewicz na czwartym miejscu wśród pływaczek startujących stylem dowolnym. Natalia i Zuzanna klasyfikowane były jeszcze w stylu grzbietowym gdzie zajęły odpowiednio czwarte i ósme miejsce.

Rywalizacja w tym sezonie była szczególnie trudna ze względu na panującą pandemię koronawirusa, mimo wszystko udało się uzyskać satysfakcjonujące wyniki, które dają podstawę do dalszego wspaniałego rozwoju pływackiego MKP Kołobrzeg.

 

Źródło.: UM Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments