Festiwal dźwięki w przestrzeni

W ramach pierwszej edycji festiwalu “Dźwięki w Przestrzeni” zapraszamy na koncerty, warsztaty umuzykalniające dla dzieci oraz wystawy lokalnych artystów i kolekcjonerów! Idea organizacji festiwalu powstała z potrzeby zainicjowania większej ilości wydarzeń odbywających się w przestrzeni miejskiej. Ma otworzyć Nas na przebywanie i lepsze wykorzystywanie tejże przestrzeni.

Bądź na bieżąco i śledź informacje publikowane w wydarzeniu oraz na stronie OpenLab Kołobrzeg, ponieważ festiwal cały czas rozbudowywany jest o nowe atrakcje. W ramach organizowanych wydarzeń między innymi umeblujemy ulicę Mariacką, zorganizujemy Park pełen Atrakcji w parku przy ul. Frankowskiego, zorganizujemy koncerty wspaniałych muzyków oraz pokazy i występy lokalnych artystów oraz animatorów 🙂

Wszystkie wydarzenia, oprócz warsztatów dla animatorów są bezpłatne. Zapraszamy do zapoznania się z Line-Up’em festiwalu rozpisanym poniżej.

KRAKÓW STREET BAND

Zespół, który w ekspresowym tempie stał się wizytówką zarówno swego rodzinnego miasta, jak i polskiej sceny muzycznej. Grupa od kilku lat nie zwalniając tempa zdobywa coraz większą popularność. Aktualnie muzycy promują swój najnowszy, trzeci już w dorobku album “Going Away”. Płyta oparta jest w całości na autorskim materiale. Składa się na nią 11 żywych, bezpretensjonalnych piosenek, zgrabnie balansujących między nowoczesnym folkiem, jazzem i bluesem. Pięknie brzmiące pomieszczenia studyjne Radia Kraków pozwoliły uchwycić niuanse w muzyce 9-osobowego składu, która od czasu ulicznych początków nabrała rumieńców i treści. Album “Going Away” otrzymał nominację do nagrody Fryderyki 2019 w kategorii Album Roku Blues / Country.

Zespół wystąpi: 09/06/2019
www.facebook.com/krakowstreetband/

PRINTEMPO

Zadebiutował w 2009 roku. Muzyka którą tworzy, to mieszanka downtempo, trip-hop, nu-jazz i dub. Sporo w niej organicznych sampli, reverb’ów i elektronicznych brzmień. Pierwszy album „Printempo” został wydany we współpracy z 77cuts (Estrada Nagrania). Od samego początku materiał wzbudził spore zainteresowanie i przyciągnął wielu słuchaczy. W 2014 roku wytwórnia Export Label wydała drugi album muzyka, zatytułowany “Fluctuation”. Muzyka zawarta na płycie nabrała jeszcze bardziej wyjątkowego klimatu i smaku. Wydanie połączono ze wznowieniem pierwszego krążka na CD. W 2015 roku pojawił się album “Fluctuation Remixes”. Na wydawnictwie pojawiły się remixy takich artystów jak Good Paul, Nik Laker, Cuefx czy Crookram. W 2018 roku label WeGrowWax wydał trzeci krążek artysty, pt. “Dismantled Vision”.

Zespół wystąpi: 30/06/2019
www.facebook.com/printempoPL

CHANGO

To czwórka szczecińskich muzyków znanych z występów na największych scenach w kraju i poza jego granicami. Lata doświadczeń zdobytych w wielu zespołach (Łona Webber & The Pimps, Jan Gałach Band, UKEJE, Big Fat Mama) owocują niezwykle przemyślanym i dopracowanym w najmniejszych szczegółach debiutanckim albumem zatytułowanym „MONO vs. STEREO” (wydawca: BIG FLOW, dystrybucja Dobrzewiesz Nagrania / Warner Music Poland). 16go kwietnia podczas Record Store Day odbyła się premiera płyty na vinylu. Płytę, której brzmienie może zahipnotyzować nagrano w Stobno Records pod Szczecinem, a dopieszczeniem zajęli się specjaliści zza oceanu z legendarnego Echo Mountain Studio (Asheville) oraz Studio B Mastering (Charlotte). W Stanach krążek nabrał swojego ostatecznego kształtu. Do udziału w nagraniach zespół postanowił zaprosić DJ’a Falcon1 odpowiedzialnego za scratche oraz saksofonistę Tomasza Licaka – wirtuozów swoich instrumentów i przedstawicieli dwóch różnych muzycznie biegunów. Dzięki udziałowi gości płyta zyskała ciekawy i – przede wszystkim – eklektyczny charakter. Niezależnie od tego, czy płytę weźmie do ręki fan hip-hopu, funku, soulu, bluesa, jazz-rocka, czy muzyki nowej, pewne jest jedno – bez problemu znajdzie coś dla siebie.

Zespół wystąpi: 30/06/2019
www.facebook.com/changopl

KONCERT MIS DŹWIĘKOWYCH I GONGU

Czy potrzebujesz doładowania baterii? Czas wyjść ze skorupy, przebudzić się i przypomnieć sobie o Sobie. Przebudzenie zaczyna się w środku, z potrzeby Serca, a wiosna to czas przyśpieszenia, wszystko zaczyna pulsować, rozkwitać. Większość ludzi w naszych czasach żyje przytłoczona codziennymi obowiązkami, w ciągłym zgiełku, natłoku informacji i ogromnym stresie, jest to bardzo szybkie życie pełne wymagań, napięć. Brakuje nam odpoczynku, siły, energii, chwili wytchnienia, chwili dla siebie. Misy dźwiękowe to instrumenty do zaprowadzania harmonii w ciele, a co za tym idzie i w życiu. To czas i okazja na zatrzymanie się na moment w codziennym pędzie życia i pobycia ze sobą i w sobie.

Koncert odbędzie się: 30/06/2019

TANIEC I BĘBNY AFRYKAŃSKIE

We wszystkich kulturach świata rytm bębna odgrywał zawsze olbrzymią rolę, jako środek wyrażania ekspresji i radości życia. Poprzez grę na bębnach odkrywamy w sobie kreatywność, znaczenie wspólnej radości. Rytm i jego wibracje powoduje zredukowanie stresu i wzmocnienie energetyczne organizmu. Ale najważniejsze jest to, że gra na bębnach to świetna zabawa. Prowadzone przez Leszka Trzmielewskiego warsztaty bębniarskie są przeznaczone dla wszystkich bez względu na wiek czy doświadczenia muzyczne. Instrumenty na jakich grają uczestnicy warsztatów to oryginalne zachodnioafrykańskie bębny kielichowe-djembe oraz cylindryczne-dundun. Ponadto do dyspozycji jest szereg instrumentów dodatkowych np.: cymbały afrykańskie, grzechotki, itp. Małgorzata Horniatkiewicz – przygodę z tańcem afrykańskim rozpoczęła od fascynacji podróżami. Czarny Ląd po raz pierwszy odwiedziła w 2010 r., podczas której to podróży urzekła ją kultura, sztuka, przyroda, ale przede wszystkim ludzie Afryki. To dzięki nim bowiem odkryła piękno tańca, ruchu i rytmu – wszechobecnego na tym pełnym kontrastów, ale jakże wyjątkowym kontynencie. Tańca uczyła się od najlepszych tancerek w kraju – Wioli Wojciechowskiej i Anety Szlachety, a także bezpośrednio od afrykańskich tancerzy baletowych (Mohamed Dabo, Abubacar Sylla, Andy Camara,Alya Makity Camara i innych). Uczestniczka licznych warsztatów w Polsce oraz za granicą – m. in. słynnym MAMA AFRICA we włoskiej Toskanii oraz w Afryce (Gambia, Uganda,Senegal,Gwinea). Gra również na afrykańskich bębnach – djembe i dunduny. Ta wybuchowa mieszanka stworzy niesamowity klimat w Kołobrzegu. Spodziewamy się powiewu ciepła prosto z Afryki.

Zespół wystąpi: 09/06/2019
Zapisy na warsztaty gry na Djembe – tel. 501 212 785
Zapisy na warsztaty tańca afrykańskiego – tel. 604 456 226
www.facebook.com/Djembe-Leszek-Trzmielewski-178665029009299/

BUM BUM RURKI

Zajęcia skierowane do grupy dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, ze zróżnicowanych środowisk, również dzieci które ze względu na słabszą sytuację materialną nie mają dostępu do zróżnicowanej oferty zajęć pozalekcyjnych. W zajęciach z Bum Bum Rurkami duży nacisk kładzie się na współpracę – dzięki czemu rozbudzają empatię, zwracają uwagę na potrzeby innych. Warsztaty rozbudzają poczucie rytmu, w prosty i przyjemny sposób prowadzają dzieci w świat muzyki. Warsztaty z Bum Bum Rurkami obejmą 2 dni zajęć, łącznie 12 godzin. W zajęciach może brać udział jednocześnie 15 dzieci. Warsztaty obejmą więc 180 dzieci. Na co wpływają Bum Bum rurki? Rozwinięcie miękkich kompetencji, takich jak umiejętność współdziałania w grupie, rozwijanie świadomości własnego ciała, rozwinięcie wrażliwości muzycznej, poczucia rytmu.

Warsztaty odbędą się: 12-13/06/2019

BUM BUM RURKI – SZKOLENIE DLA ANIMATORÓW

Serdecznie zapraszamy nauczycieli, animatorów i wszystkich lubiących dobrą zabawę na Rurową Petardę w Kołobrzegu. Pierwszy raz w Kołobrzegu prosto z Krakowa wjeżdża mistrz Rurek Dawid Gacek, aby przekazać nam swoją pasję, wiedzę i doświadczenie. Chętnych prosimy o zapisy na listę, nie zwlekajcie bo liczba miejsc ograniczona! Szkolenie Rurowa Petarda: czas trwania to 4h. Koszt: samo szkolenie 150 zł. Więcej informacji w poniższym linku do wydarzenia oraz pod numerem telefonu: 605 697 823.

www.facebook.com/events/844162222614449

WIETRZENIE SZAFY

Wydarzenie inspirowane ideą ruchu Fashion Revolution – rewolucji modowej, która ma na celu budowanie świadomości na temat produkcji ubrań. Pytamy producentów ubrań kto, gdzie i w jakich warunkach uszył nasze ubrania. Promujemy również idee wymiany „recyclingu” rzeczy, nadawania im drugiego życia oraz dzielenia się nimi z potrzebującymi. Wietrzenie szafy bez konieczności wietrzenia portfela. Zasady są proste: przynieś ze sobą jakieś ubrania, znajdź coś dla siebie i zabierz do domu. W trakcie wydarzenia będą również poruszane dyskusje na temat mody zrównoważonej. To wszystko będzie odbywało się w towarzystwie muzyki. Niepotrzebne ubrania zajmują miejsce w twojej szafie? Nie wiesz co z nimi zrobić? Weź udział w #clothesswap i podaruj im drugie życie! Inicjatorką i pomysłodawczynią organizacji akcji jest Natalia Budzińska.

Wietrzenie odbędzie się: 09/06/2019
www.facebook.com/KolobrzeskieWietrzenieSzafy

GALERIA STAROCI

Za zorganizowanie wystawy odpowiedzialny będzie Kołobrzeski Klub Kolekcjonera, czyli ludzie z olbrzymią wiedzą (podlegają pod oddziały terenowe Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego), pałający miłością do dzieła stworzonego ludzką ręką. Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z pasjonatami, którzy tak jak my szukają czegoś więcej, poszerzają horyzonty i ciągle sięgają po więcej. Klub powstał w 2000 r. Dziś zrzesza osiemnastu kolekcjonerów, w tym najmłodszego w Polsce – trzynastolatka. Są specjalistami w dziedzinie malarstwa, porcelany, odznaczeń, znaczków, monet i białej broni. Bezinteresowne doradztwo, szacowanie wieku przedmiotów, które pokazują Im laicy, pomoc ludziom, by nie zostali oszukani w lombardzie…. to są właśnie Oni – Kolekcjonerzy przez duże “K”.

W ramach projektu Galeria Staroci planujemy:

umeblowanie przestrzeni miejskiej (szafy, półki, dywan, fotele, kanapa)
wyeksponowanie ciekawych kolekcji członków klubu
gramofon w przestrzeni – osoby odwiedzające przestrzeń będą mogły uruchomić i kupić płytę winylową znajdującą się w wyeksponowanej kolekcji i wiele innych atrakcji
Wystawa będzie miała miejsce: 09/06/2019
www.facebook.com/Kołobrzeski-Klub-Kolekcjonera-2083666275095187

POMOŻEMY MARCELOWI

W trakcie trwania festiwalu przeprowadzimy zbiórkę dla Marcela na pokrycie kosztownej rehabilitacji. Marcel to chłopiec, który urodził się o 3 miesiące za wcześnie. Kruchutkie naczynia krwionośne nie wytrzymały zmiany ciśnienia i doszło do wylewów krwi do komór mózgu. Słabe płuca nie były w stanie podjąć pracy, za synka oddychał respirator aż przez 3 miesiące. Niedojrzałe nerki również nie chciały filtrować, w związku z tym chłopiec przeszedł przez ciężką, mechaniczną dializę otrzewnową. Również krucha rączka uległa złamaniu a siatkówki w oczach zniszczyła retinopatia wcześniacza. Marcel potrzebuje codziennej, rzetelnej rehabilitacji by zachować ruchomość stawów, siłę mięśni. Dążymy do jak największego usprawnienia rąk, po to potrafił sam się napić, utrzymać dłużej przedmiot. Brak rehabilitacji ruchowej skutkuje bardzo bolesnymi przykurczami, wiotkością tułowia, skoliozą i coraz większym podwichnięciem bioder. Dziecko wymaga również terapii sensorycznej, logopedycznej i terapii wzroku, by uratować przed degradacją resztki funkcjonującego nerwu wzrokowego.

FESTIWAL WSPIERAJĄ

  • PRO-BUD S.A
  • KLIMAT
  • POLIDOMES
  • MIASTO KOŁOBRZEG
  • Festiwal dofinansowany z Urzędu Miasta Kołobrzeg, w ramach realizacji zadania publicznego: 6.4. „Wydarzenia artystyczne” – wspieranie projektów dotyczących organizacji programów artystycznych, koncertów, festiwali, przeglądów, wystaw o zasięgu lokalnym, regionalnym, krajowym i międzynarodowym na terenie Miasta oraz udziału w wydarzeniach kulturalnych poza Miastem.
0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments