Festiwal Artystów Ulicy Sea of Art w Kołobrzegu

W kurorcie kołobrzeskim przez trzy dni artyści z całej Polski spotkają się z publicznością w ramach radosnego festiwalu plenerów artystycznych.

 

 

Spotkania ze sztuką, w ramach Sea of art, będą w przestrzeni całego miasta: na placach, skwerach, deptaku scenie plenerowej RCK lub po prostu na plaży. Postaramy się być wszędzie w przestrzeni miejskiej i uzdrowiskowej. Artyści teatru ulicznego: aktorzy, szczudlarze, clowni, lalkarze ale też tancerze i malarze pokażą kilkanaście prezentacji, często będących połączeniem gatunków, jak np. teatr malowania tańca, gdzie koncert miesza się z teatrem tańca i plastycznym performance.

PROGRAM

Piątek 23.07.2021
godz. 12.00 – “Wesołe podwórka” KLAUNI KULKI
Miejsce: Plac przy Latarni Morskiej
Interaktywna zabawa wraz z dziećmi oraz warsztaty balonowe i bańkowe. Klaunowe gagi, prześmieszne żarty doprowadzą każdego do pęknięcia ze śmiechu.
godz. 21.40 – spektakl “Blackout” parada cz. 1 TEATR FUZJA
Start: RCK , ul. Zwycięzców, Park 18 Marca, Skwer Pionierów
godz. 22.00 – spektakl “Blackout” cz.2 TEATR FUZJA
Miejsce: Skwer Pionierów
BLACKOUT to opowieść o świecie wyrosłym na gruzach cywilizacji pozbawionej energii elektrycznej. Rozpoczyna się od cyberpunkowej parady osadzonej w realiach rozpędzonej technokratycznej super korporacji niedalekiej przyszłości. Pełna elektronicznych brzmień, akrobatyki i pędu. Kiedy wydaje się, że szybciej się nie da, następuje wielki krach energetyczny przekreślający wszelkie normy społeczne i cywilizacyjne. Walka ludzkości o przetrwanie na śmieciach cywilizacji prowadzi widza do dzikiej, zanurzonej w steampunkowej estetyce, postapokaliptycznej wizji świata, gdzie najważniejszą walutą stały się resztki energii wyskrobane z dna akumulatorów. Obu częściom spektaklu towarzyszy bezustannie muzyka na żywo, fantastyczna oprawa scenograficzna oraz ekspresyjna i energetyczna gra aktorów.
Reżyseria – Tomasz Rozmianiec
Inscenizacja – Anna Rozmianiec, Tomasz Rozmianiec
Muzyka: Adam Brzozowski
Efekty audio – Grzegorz Skowron
Kostiumy i scenografia – TEATR
Obsada – Joanna Janicka, Agnieszka Mikulska, Alicja Zygadlewicz, Michał Kozłowski, Filip Kwiatkowski, Rafał Orłowicz, Piotr Wojtyniak, Jakub Woźniak
Muzycy – Kajetan Zwolak, Grzegorz Skowron
Obsługa techniczna – Łukasz Jata

Sobota 24.07.2021
godz. 12.00 – spektakl “Elmer – Słoń w kratkę” TEATR FUZJA
Miejsce: Plac przy Latarni Morskiej
Spektakl opowiada o przygodach wyjątkowego słonia, który mimo tego, że wyróżnia się ze stada, ma wielu przyjaciół i tworzy sytuacje sprzyjające integracji grupy. Elmer to niesamowity słoń, który utwierdza dzieci w przekonaniu, że inny wcale nie znaczy gorszy. Od razu zjednuje sobie sympatię maluchów, bo nie dosyć, że śmieszny, to świat jego przeżyć jest bardzo podobny do tego, jaki reprezentują najmłodsi. Jego przygody pełne są pozytywnych emocji, radości, zabawy i śmiechu. Razem z Elmerem dziecko odkrywa swoje indywidualne talenty, uczy się tolerancji i otwartości, buduje poczucie własnej wartości i przekonuje się, że warto poznawać świat i zdobywać przyjaciół.
godz. 16.00 – spektakl “Ale cyrki” KLAUN FELIKS
Miejsce: Plac przy Latarni Morskiej
ALE CYRKI to spektakl w formie show. W programie najlepsze numery z szerokiego repertuaru Klauna Feliksa: komiczna iluzja, interakcyjna żonglerka czym się da ( Klaun Feliks żongluje na 80 sposobów),
skecze pantomimiczne, klaunowskie i muzyczne. Widzowie biorą udział w przedstawieniu, które dla dzieci jest okazją do odkrycia swoich talentów.
Klaun Feliks czyli Andrzej Talkowski – klaun, mim, żongler, artysta kabaretowy
godz. 22.00 – spektakl “Poza czasem” TEATR AKT
Miejsce: Skwer Pionierów
POZA CZASEM to metafora podróży w czasie i przestrzeni, która prowadzi w głąb własnej wyobraźni. Podejmujemy ją nieświadomie każdego dnia, poszukując wartości i dociekając sensu istnienia. Podróżując doświadczamy, poznajemy, pokonujemy słabości, a potem nigdy nie pozostajemy już tacy sami. Zderzają się tu nowe doświadczenia z refleksją nad przemijaniem. Wędrówka poza czasem pozwala spełnić swe marzenia, stać się na chwilę kimś innym. To moment, w którym możemy się zatrzymać i dostrzec drugiego człowieka obok nas. Istotą podróży jest droga, a nie dotarcie do celu.
Fantazyjna opowieść utrzymana jest w malowniczej stylistyce steampunk, łączącej styl retro z fantastyką naukową. Teatr ruchu, pantomima, taniec i elementy nowego cyrku w połączeniu z energetyczną muzyką graną na żywo składają się na ekspresyjne widowisko. Reżyseria – Agnieszka Musiałowicz i zespół…
Scenografia – Tomasz Musiałowicz, Hektor Werios
Muzyka – Dominik Strycharski / vocal performance i Grzegorz Szyma / DJ
Obsada – Marta Suzin, Karolina Banaszek, Agnieszka Musiałowicz, Marek Kowalski, Tomasz Musiałowicz, Krzysztof Skarżyński, Maciej Czarski, Grzegorz Rajs.

Niedziela 25.07.2021
godz. 12.00 – spektakl “Igraszki z Dropsem” TEATR MAŁE MI
Miejsce: Plac przy Latarni Morskiej
Bajka Jana Brzechwy “Pan Drops i jego trupa” jest inspiracją do zabawy w teatr i pełną niespodziewanych zwrotów akcji opowieścią o obieżyświatach, powsinogach, trampach, włóczęgach, wagabundach, trubadurach, jednym słowem o WĘDROWNYCH GRAJKACH. Piękne lalki – marionetki sycylijskie, autorstwa Katarzyny Samosiej, zabytkowy kufer podróżny – zamieniony w teatralną scenę, muzyka Bartosza Gulaja, to gwarancja wysmakowanej i udanej teatralnej podróży. Zapraszamy w wędrowno – magiczny świat, gdzie WSZYSTKO jest możliwe!
godz. 16.00 – spektakl “Ale cyrki” KLAUN FELIKS
Miejsce: Plac przy Latarni Morskiej
godz. 22.00 – spektakl “Świniopolis” TEATR BIURO PODRÓŻY
Miejsce: Port Pasażerski
Na pewnej świńskiej farmie wszystko jest pozorem. Ta prosta opowieść o małych świnkach wychowywanych i edukowanych przez dorosłe świnie jest echem Orwellowskiego “Folwarku zwierzęcego”. Wykorzystuje ona motywy cynicznej manipulacji; tworzy iluzję pięknego świata, konstruując w ten sposób fałszywą rzeczywistość, w której bogiem staje się człowiek. Ta przewrotna intryga ma na celu stworzenie posłusznej, zmanipulowanej społeczności, nieświadomej ponurej przyszłości, która nieuchronnie nadchodzi. Beztroska wychowanków zostaje gwałtownie przerwana w chwili, gdy odkrywają one prawdę o swoim świecie, a jest nią rzeź. Próba buntu zostaje krwawo stłumiona. W tym groteskowym spektaklu wielcy świńscy opiekunowie na szczudłach górują nad małymi bezbronnymi świnkami, których marzenia o szczęściu zostają brutalnie rozwiane.
Reżyseria – Paweł Szkotak
Obsada – Marta Strzałko, Natalia Klupp, Karolina Węsierska, Bartosz Borowski, Tomasz Wrzalik, Łukasz Kowalski, Jarosław Siejkowski, Paweł Stachowczyk, Jura Chebotarov, Piotr Wojtyniak

 

 

Źródło: UM Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments