Ewakuacja mieszkańców Osiedla Podczele! Znaleziono bomby

W dniu 13.08.2018 roku (poniedziałek) od godziny 7:00 do godziny 9:00 trwać będzie ewakuacja Osiedla Podczele. Do godziny 9:00 mieszkańcy oraz osoby przebywające na tym terenie zobowiązane są do opuszczenia strefy zagrożenia. Ewakuacja związana jest ze znalezieniem trzech lub czterech bomb z okresu II Wojny Światowej.

Od godziny 7:00 zamknięta będzie droga krajowa numer 11, plaże, ścieżki rowerowe. Od godziny 9:00 nieczynna także będzie linia kolejowa numer 422 od Ustronia Morskiego do Kołobrzegu w związku z tym pociągi jadące od i od Koszalina będą kursować przez Białogard. Do Ustronia Morskiego ze stacji Kołobrzeg zostanie zapewniona komunikacja zastępcza.

Od godziny 7:00 do godziny 8:30 kursować będą autobusy komunikacji miejskiej przeznaczone dla mieszkańców nieporuszających się własnym transportem. Miasto przygotowało miejsce pobytu tymczasowego – Hala Millenium. Samochody będzie można parkować przy stadionie, przy ul. Śliwińskiego oraz na nowym parkingu w Centrum przesiadkowym.

Dziś tj. niedziela prowadzona będzie akcja kurierska na terenie Osiedla Podczele informująca mieszkańców o potrzebie ewakuacji. Początek akcji od godz. 16:00. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 94 35 514 24 – Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w godzinach 10.00 – 22:00 w niedzielę oraz od 6:00 do czasu zakończenia akcji w poniedziałek. O zgłaszanie się prosimy przede wszystkim osoby potrzebujące transportu medycznego lub mające problemy z samodzielnym opuszczeniem strefy zagrożenia.

W załączeniu mapa strefy zagrożenia:

Strefa 2 km – strefa ewakuacji mieszkańców w strefie
Strefa 2,5 km – strefa zagrożenia dla osób przebywających na plaży
Strefa ok. 9 – 10 km – strefa w której nikt nie może przebywać w morzu. Rozpoczyna się od wejścia do Portu Kołobrzeg aż do miejscowości Wieniatowo

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments