Eliminacje Wojewódzkie II Stopnia XXVI Finału Ogólnopolskich Zawodów Policjantów prewencji “Patrol Roku” – Rozstrzygnięte

Eliminacje wojewódzkie II stopnia XXVI Finału Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku” odbyły się w Szczecinie w dniach 18 – 19 czerwca 2019 r. Dwudniowe zmagania wyłoniły zwycięzców, którymi zostali:sierż. PIOTR KOBER oraz post. MARIUSZ THIELMANN z KPP w Świdwinie.
Uroczyste otwarcie zawodów z udziałem podinsp. Katarzyny Rachuby – Naczelnika Wydziału Prewencji KWP w Szczecinie oraz Sędziego Głównego Zawodów podinsp. Jerzego Czarnoty – Kierownika Sekcji Doskonalenia Zawodowego Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Szczecinie.

Do zawodów przystąpili wszyscy policjanci/tki służby prewencyjnej, zajmujący stanowiska wykonawcze, którzy na stałe i w sposób planowy pełnią służbę patrolową, interwencyjną w patrolu, wywiadowczą. Rywalizowało 42 policjantów z 20 KMP/KPP naszego województwa ( 2 pary patrolowe z KMP Szczecin).

Policjanci/tki podczas dwudniowych zmagań zawodów rywalizowali się w pięciu konkurencjach:

Test wiedzy zawodowej.

Sprawdzian wyszkolenia strzeleckiego.

Sprawdzian sprawności fizycznej – Policyjny tor przeszkód na torze sprawności fizycznej znajdującym się na terenie 12. Brygady Zmechanizowanej JW 1749, Al. Wojska Polskiego 250 w Szczecinie

Sprawdzian z taktyki i techniki interwencji – stosowanie technik obezwładniania osób.

Udzielanie pierwszej pomocy.

Każda z konkurencji wymagała od zawodników olbrzymiego zaangażowania ale też odpowiedniej kondycji oraz wiedzy.

Zwycięskie pary patrolowe otrzymają pamiątkowe puchary, nagrody pieniężne.

1 miejsce KPP Świdwin:

sierż. PIOTR KOBER

post. MARIUSZ THIELMANN

2 miejsce KPP Kołobrzeg:

sierż. ADAM WOLANT

sierż. DENIS TOMALA

3 miejsce KPP Stargard:

sierż. DAMIAN PIANOWSKI

st. post. DAMIAN KREFT

Organizatorzy Wydział Kadr i Szkolenia i Wydział Prewencji KWP w Szczecinie.

Uroczyste zakończenie zawodów i wręczenie nagród odbędzie się w Sali Konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie w dniu 3 lipca 2019 r.

XXVI Finał Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku” odbędzie się w SP Słupsk w dniach 10 – 13 września 2019 r., gdzie nasz garnizon reprezentować będą dwie najlepsze pary patrolowe z KPP w Świdwinie i Kołobrzegu.

 

Wydział Prewencji KWP Szczecin

Fot. KPP Kołobrzeg 

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments