Dzikie zwierzęta na drodze

W dniu 28 maj w rejonie miasta Kołobrzeg doszło do potrącenia sarny przez samochód osobowy. Uszkodzeniu uległo nadkole pojazdu, a potrącone zwierze uciekło. Pamiętajmy, pomimo zabezpieczeń na niektórych odcinkach dróg zwierzęta znajdują możliwość, by się przez nie przedostać i przejść na drugą stronę jezdni. Niejednokrotnie taka przeprawa kończy się zderzeniem z pojazdem i śmiercią zwierzęcia.

 

Wczoraj przed godziną 23, na odcinku drogi łączącej ulicę VI Dywizji Piechoty i Krzywoustego doszło do potrącenia sarny. Kierująca pojazdem marki Nissan jadąc w stronę Ronda Jerzego Patana zauważyła jak z jej prawej strony, bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd wskoczyła sarna. Kobieta nie miała szansy na uniknięcie zderzenia i sarna uderzyła w prawe przednie nadkole samochodu, po czym uciekła.
Pamiętajmy, że zdarzenia z udziałem zwierząt mają miejsce zarówno na drogach powiatowych, wojewódzkich jak i na trasach szybkiego ruchu. Takie kolizje odnotowuje się nie tylko w późnych godzinach wieczornych i po zapadnięciu zmierzchu, ale też wczesnym porankiem.
W przypadku, gdy jednak dochodzi do zderzenia ze zwierzęciem, należy pamiętać o zachowaniu niezbędnych środków ostrożności, a przede wszystkim:
– Zabezpieczyć miejsce zdarzenia – zjechać na pobocze, włączyć światła awaryjne i wystawić trójkąt ostrzegawczy;
– Wezwać na miejsce zdarzenia Policję;
– W przypadku, gdy na skutek zdarzenia są ranni należy udzielić im pomocy, wezwać Pogotowie Ratunkowe;
– Nie powinno się podchodzić do potrąconego zwierzęcia, gdyż ranne może zaatakować.
Należy pamiętać, że zwierzęta, zwłaszcza dzikie, poruszają się własnymi ścieżkami, w związku z czym zalecamy zachowanie ostrożności i rozwagi, szczególnie przy poruszaniu się po drodze w pobliżu lasów.

 

 

 

Źródło.: KPP Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments