Dzień Dziecka z Pieśnią i Piosenką Żołnierską

VII Regionalny Finał Konkursu Piosenki “Dzień Dziecka z Pieśnią i Piosenką Żołnierską” odbędzie się w dniu 26 maja 2019r. (niedziela) o godz. 16.00 na scenie plenerowej Regionalnego Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta w Kołobrzegu.

Głównym organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie PIEŚŃ ŻOŁNIERSKA w Kołobrzegu, współorganizatorami są: Regionalne Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta w Kołobrzegu, Klub Wojskowy 8 Batalionu Remontowego w Kołobrzegu, Urząd Miasta w Kołobrzegu,

Głównym celem tej imprezy jest popularyzowanie wychowania patriotycznego wśród dzieci i młodzieży poprzez treści zawarte w pieśniach i piosenkach żołnierskich, a także przypomnienie ogromnego dorobku Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu, który przez okres dziesięcioleci odbywał się w naszym mieście, dlatego chcemy – aby wiele cennych utworów z tego Festiwalu nie poszło w zapomnienie.

Patronat Honorowy nad imprezą przyjęli: Pani Anna Mieczkowska – Prezydent Miasta Kołobrzeg, Pan Janusz Gromek – Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego, Pan Tomasz Tamborski – Starosta Kołobrzeski oraz Pan Marek Hok – Poseł na Sejm RP.

Udział w VII Regionalnym Finale Konkursu Piosenki biorą dzieci i młodzież z terenu całego Województwa Zachodniopomorskiego – w 5-ciu kategoriach: – Kategoria Zespołów Wokalnych – zgłosiły się 4 zespoły wokalne oraz 2 Duety, pozostałe kategorie dot. solistów – to kategorie wiekowe ze szkół podstawowych i młodzieży ze szkół średnich.

Finał ma charakter Konkursu, który oceniany będzie przez JURY. Wykonawcy, którzy zajmą I i II miejsce otrzymają symboliczne złote i srebrne pierścionki oraz nagrody i wyróżnienia. W sumie – udział w imprezie wezmą 4 zespoły wokalne, 2 Duety i 21 solistów – co stanowi łącznie 42 osoby występujące na scenie – wykonawcy przyjadą m.in. ze Szczecina, Łobza, Maszewa, Świdwina, Sianowa, Gościna i Kołobrzegu. W ramach programu wystąpi Międzyszkolny Zespół Piosenki i Tańca TIRLITONKI z Kołobrzegu,

Imprezę wsparli finansowo:

  • Gmina Miasto Kołobrzeg
  • Starostwo Powiatowe w Kołobrzegu
  • Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
  • Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie
    oraz liczna grupa Sponsorów i Darczyńców z terenu miasta i powiatu Kołobrzeskiego

Wstęp na imprezę jest bezpłatny.


Fot. UM Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments