Dzień Dziecka w muzeum

Starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski oraz Muzeum Oręża Polskiego zapraszają na specjalną imprezę pod kryptonimem „Dzień Dziecka dla małych i dużych”, która odbędzie się na wystawie plenerowej przy ul. Emilii Gierczak 5 w sobotę 5 czerwca w godz. 12.00 – 20.00.

 

W programie militarnym przedsięwzięcia jest odpalanie czołgu T34-85 czy historycznego działa SU76. Będą dioramy historyczne, pojazdy wojskowe i rekonstruktorzy z GRH Kołobrzeg, GRH Wybrzeże, GRH REGA oraz stowarzyszenia „PERUN”. Odwiedzi nas Kołobrzeskie Bractwo Kurkowe ze swoim falkonetem, które pokaże, jak wykonuje się salut bracki. Przyjedzie wojskowa ciężarówka z zabawkami firmy „EPEE”, które będzie można wygrać w muzealnych konkursach. Ze swoim stanowiskiem historycznym pojawi się także Grupa Eksploracyjno-Poszukiwawcza „Parsęta”, gdzie każdy będzie mógł zostać Indianą Jonesem.

Przez cały czas trwania imprezy, w kuchni polowej GRH Kołobrzeg będzie miło bulgotać wojskowa grochówka. O godz. 17.00 rozpocznie się wydawanie co najmniej 200 porcji zupy.

Muzealny Dzień Dziecka odbywa się pod patronatem starosty kołobrzeskiego Tomasza Tamborskiego. Wstęp na imprezę oraz grochówka są bezpłatne. Zapraszamy!

 

 

Źródło.: Powiat Kołobrzeski

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments