Działania “Trzeźwość” nie dla wszystkich “Trzeźwe”

Poniedziałkowy poranek nie dla wszystkich okazał się trzeźwy. Policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego Kołobrzeskiej Policji w godz. 05.00-08:00 przeprowadzili na ul. Koszalińskiej działania “Trzeźwość”.

Przebadanych zostało 532 kierujących. Zatrzymano dwie osoby kierujące pojazdami mechanicznymi, które znajdowały się po użyciu alkoholu oraz jedną osobę kierująca rowerem, która była w stanie nietrzeźwości.
Akcja “Trzeźwy Poranek” miała na celu sprawdzenie jak największej liczby kierujących i wyeliminowanie z ruchu tych, którzy wsiedli za kierownicę po alkoholu. Mundurowi zatrzymali im prawa jazdy.

Takie działania są potrzebne, zwiększają bezpieczeństwo i przynoszą oczekiwane efekty. Akcja była prowadzona w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący stwarzają realne zagrożenie dla siebie oraz innych użytkowników dróg. Dzięki udaremnieniu dalszej jazdy kierującemu w stanie nietrzeźwości możemy uratować ludzkie życie, zapobiec tragedii i zmniejszyć ilość ofiar wypadków drogowych.

Policja przypomina: Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie po życiu alkoholu (gdy zawartość alkoholu we krwi wynosi od 0,2 do 0,5 promila) skutkuje odpowiedzialnością za wykroczenie. Grozi za to kara aresztu, grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów na czas od sześciu miesięcy do trzech lat.

Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości (gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila) to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do dwóch lat, ograniczenia wolności lub grzywny oraz zakazem prowadzenia pojazdów na czas od roku do dziesięciu lat.

Fot. KPP Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments