Działania Bezpieczny Powiat. Weryfikacja i kontrole

Wczoraj na obszarze kołobrzeskiej jednostki przeprowadzono działania pn. Bezpieczny powiat. Za ich realizacje odpowiedzialni byli dzielnicowi z KPP w Kołobrzegu oraz podległych posterunków policji.

 

 

Zachowanie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa to podstawowe zadanie funkcjonariuszy Policji. W ramach swojej służby funkcjonariusze planują i realizują różnego rodzaju działania, które skupiają się na ustalonym w planie obszarze.

Tym razem to dzielnicowi służący zarówno w KPP w Kołobrzegu, jak i w podległych posterunkach policji – Dygowie, Gościnie, Ustroniu Morskim, Rymaniu i Dźwirzynie brali udział w działaniach pod nazwą „Bezpieczny Powiat”.

Celem działań wczorajszej akcji było przede wszystkim:

-sprawdzenie i ustalenie miejsc pobytu osób poszukiwanych;

-zatrzymywanie osób poszukiwanych;

-sprawdzanie stanu trzeźwości kierujących pojazdami oraz eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących;

-weryfikacja zagrożeń naniesionych na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa;

-monitoring rodzin objętych procedurą „Niebieska Karta”.

 

Zaangażowanie dzielnicowych doprowadziło do zatrzymania osoby poszukiwanej do ustalenia miejsca pobytu i doprowadzenia na czynności procesowe związane z przedstawieniem zarzutu. Kolejnym efektem ich działań było zatrzymanie nietrzeźwego kierującego. 46-latek poruszał się pojazdem osobowym pomimo wcześniejszego spożycia alkoholu. Podczas badania trzeźwości „wydmuchał” ponad promil. Policjanci udaremnili jego jazdę, tym samym zapobiegając prawdopodobnej tragedii na drodze.

Ponadto funkcjonariusze:

  • dokonali 11 sprawdzeń rejonów najbardziej zagrożonych, szczególnie tych, które zaznaczono na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa;
  • sprawdzili 13 adresów za osobami poszukiwanymi;
  • przeprowadzili 22 monitoringi rodzin objętych procedurą „Niebieska karta” w swoich rejonach służbowych;
  • wylegitymowali prawie 100 osób.

 

Foto: KPP Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments