Drużyna z Kołobrzegu jedzie po wygraną do Leszna

Po wygranej w hali Milenium nad Zniczem czeka nas wyjazd do Leszna, by zmierzyć się z miejscową Polonią i powalczyć o kolejne dwa punkty. W drużynie naszych rywali doszło w trakcie sezonu do sporych zmian. Na ławce trenerskiej Dawida Mazura po słabym początku sezonu zmienił dobrze znany Radosław Hyży.

Oprócz zmian na ławce doszło również do zmian kadrowych. Klub opuścili Filip Dylewicz, Filip Pruefer oraz Robert Skibniewski, a w ich miejsce pozyskano Michała Jodłowskiego oraz Dawida Sączewskiego. Obecnie podopieczni trenera Hyżego zajmują 12 miejsce w tabeli.

Najlepszym strzelcem drużyny, a zarazem jej liderem jest doświadczony rzucający Kamil Chanas ze średnią blisko 15 punktów na mecz. Najlepszym zbierającym Polonii jest Hubert Pabian ponad 8 piłek na mecz. Dodatkowo rzuca średnio 14 punktów na mecz. Wspomagany jest przez Szymona Milczyńskiego, który zbiera średnio 7,5 piłki na mecz. Oczywiście nie można zapominać o takich graczach jak Radosław Trubacz, Stanferd Sanny, Jakub Krawczyk oraz niedawno pozyskany Michał Jodłowski.

Patrząc na statystyki drużyny rzucają średnio 82,2 punkty na mecz. Popełniają mało fauli średnio 20,7 na mecz. Posiadają najmniej przechwytów w lidze średnio 5,6. W dotychczasowej historii spotykaliśmy się z Lesznem siedmiokrotnie. Niestety na siedem meczów tylko dwa padły łupem Kotwicy. Bilans na wyjeździe wygrana i dwie porażki. Sponsorem tytularnym Kotwicy jest Grupa Energa S.A.

Ciekawostki statystyczne:

Łukasz Bodych potrzebuje 15 punktów, aby mieć 1300 w barwach Kotwicy
Patryk Przyborowski potrzebuje 1 asysty, aby mieć 100 w barwach Czarodziejów
Jakub Stanios potrzebuje 14 punktów, aby mieć 500 w barwach Kotwicy
Sebastian Walda potrzebuje 20 punktów, aby mieć 100 w barwach Czarodziejów

Wygrana Kotwicy będzie jubileuszowym 400 zwycięstwem na szczeblu centralnym.

 

Fot. UM Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments