„Dojedź(my) bezpiecznie do celu”

W dniach od 28 stycznia do 10 lutego 2019 roku odbędą się ferie zimowe w Naszym województwie. W tym czasie drogówka będzie dbać o bezpieczeństwo osób poruszających się po drogach. Ruszyła akcja „Dojedź(My)bezpiecznie do celu”i „Bezpieczny PAS(ażer)”


Policjanci o bezpieczeństwo na drogach zaczęli dbać… w salach lekcyjnych czy klubach seniora, gdzie prowadzone są spotkania profilaktyczne. Informujemy kierowców o bezpiecznych zachowaniach na drodze a także w ramach akcji „Bezpieczny PAS(ażer) zwracamy uwagę współpasażerom.

Każdy ma prawo do bezpiecznego dotarcia do celu, jednak żeby tak było musimy przestrzegać m.in. przepisów ruchu drogowego, być pewni co do stanu technicznego pojazdu oraz swoich możliwości psychofizycznych. Pasażerowie powinni wiedzieć, że ich niewłaściwe zachowanie, rozpraszanie uwagi kierowcy reagowanie na nieprzestrzeganie przepisów drogowych czy uniemożliwienie osobie nietrzeźwej jazdy samochodem może wpłynąć na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

W okresie ferii policjanci będą działać na drogach, kontrolując kierujących. Będą badać trzeźwość, sposób przewożenia pasażerów, bagażu, prędkość z jaką poruszają się kierowcy.

Okres zimowy należy do tych, które wystawiają na próbę umiejętności kierujących. Zwycięsko wychodzą ci, którzy potrafią się dostosować do otaczających ich warunków.

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments