Do Warszawy po pierwszą wyjazdową wygraną w sezonie

Po wygranej z Decką Pelplin w hali Milenium wyruszamy do Warszawy, by powalczyć z Dzikami o pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w sezonie. W klubie ze stolicy doszło do zmiany trenera. Piotra Bakuna zastąpił Paweł Turkiewicz. Będzie to zatem starcie dwóch trenerów, którzy w trakcie sezonu przejmowali swoje drużyny.

 

 

Po zmianie trenera Dziki mogą pochwalić się dwoma zwycięstwami. W sobotę na własnym parkiecie pokonali Politechnikę Opolską oraz w środowym zaległym meczu nie dali szans Zetkamie Doral Nysie Kłodzko. Liderami Dzików są Patryk Gospodarek, Piotr Pamuła oraz Paweł Krefft. Na uwagę zasługuje w szczególności postawa Gospodarka, który rozgrywa rewelacyjny sezon. Jest on 6 strzelcem ligi ze średnią 16,5 punktów na mecz oraz asystuje ponad czterokrotnie na mecz. Najlepszym zbierającym drużyny trenera Turkiewicza jest Krystian Koźluk ze średnią 5,3 na mecz. Patrząc na statystyki drużyny Dziki zdobywają średnio 82 punkty na mecz, tracąc prawie 79.

Mecz ten odbędzie się w sobotę 12 grudnia o godzinie 18:00 i będzie transmitowany na żywo za pośrednictwem tvcom.pl.

 

Sponsorem meczów wyjazdowych Energa Kotwicy jest catering dietetyczny Diety od Brokuła. Kołobrzeską koszykówkę zasila Energa Grupa Orlen.

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments