Dino Park w Galerii Emka – wyspa dinozaurów dla najmłodszych

Emka na lato przygotowała niewielki, ale obfitujący w atrakcje plac zabaw z dinozaurami dla dzieci w wieku od 6 miesięcy do 9 lat. Czynny jest od 12.00 do 17.00.

Od 13 lipca do wczoraj plac zabaw z dinozaurami w Emce odwiedzało średnio każdego dnia około 150 osób. W chmurne dni na wejście trzeba czekać do 40 minut. Standardowo wystawy dinozaurów dla dzieci pokazują olbrzymie figury. Emka postawiła na animacje i dostosowanie placu zabaw dla najmłodszych. Program najbardziej odpowiada kilkulatkom, ale już sześciomiesięczne dzieci mogą skorzystać z przestrzeni sensorycznych i pospacerować po różnych nawierzchniach (kamyczki, piasek, sztuczna trawa, odlewy plastrów pnia drzewa). Starszaki poszukują w piaskownicy kości dinozaura, a młodsze dzieci budują mini zoo. Codziennie na odwiedzających czekają zagadki, konkursy i zadania. Można ułożyć specjalnie przygotowane układanki, zrobić okrągły przypinany znaczek z własnym rysunkiem dinozaura, skorzystać z malowania buzi lub dłoni w prehistoryczne wzory lub ułożyć origami przypominające dinozaury.

Mocną stroną są animatorzy, którzy każdego dnia wymyślają dla dzieci nowe, angażujące zadania. W wybrane dni pojawiają się konkursy z wiedzy o dinozaurach, w których można wygrać ciekawe nagrody. W sobotę 27 lipca dzieci mogą wziąć udział w grze terenowej. Natomiast 3 i 9 sierpnia Galeria wraz z firmą Dragodin przygotowała wielką niespodziankę. Galerię odwiedzi duży animowany dinozaur rodem z Koszalina. O szczegółach będzie można się dowiedzieć z profilu Emki na facebooku.

Atrakcje dostępne są codziennie w godzinach 12.00 – 17.00. W związku z dużą frekwencją obowiązują zapisy. Czas oczekiwania na wejście na plac zabaw waha się od 10 do 40 minut. Korzystanie z placu zabaw jest bezpłatne.

Opłata pobierana jest jedynie za przygotowanie znaczka i wynosi 2 zł. Z opłaty zwolnieni są członkowie Klubu Emki (https://www.emka.pl/klubemki).

 

 

Fot. Galeria Emka

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments