Derby Pomorza Środkowego. Kotwica zagra z Czarnymi Słupsk

Już w czwartej kolejce Suzuki 1 Ligi Mężczyzn zmierzymy się w derbowym starciu z Grupą Sierleccy-Czarnymi Słupsk. O wygraną w hali Gryfa nie będzie łatwo, ponieważ drużyna ze Słupska z kompletem zwycięstw przewodzi w ligowej tabeli.

 

 

W drużynie Czarnych doszło do sporych zmian, patrząc na drużynę z poprzedniego sezonu. Klub ze Słupska opuścili między innymi Filip Małgorzaciak, Wojciech Fraś oraz Marcin Dutkiewicz. Na ich miejsce pozyskano Damiana Pielocha, Huberta Pabiana oraz Piotra Śmigielskiego. Po kilku sezonach w Kołobrzegu do Słupska postanowił wrócić Patryk Przyborowski, natomiast Słupsk na Kołobrzeg zamienił Hubert Wyszkowski. Liderem tej drużyny jest jeden z najlepszych rozgrywających ligi Adrian Kordalski wspomagany przez Damiana Pielocha, Piotra Śmigielskiego oraz Huberta Pabiana. Srebrny medalista z poprzedniego sezonu również w tym sezonie walczyć będzie o pierwsze miejsca w ligowej tabeli.

Derby Pomorza Środkowego mają ponad dwudziestoletnią tradycję. Drużyny z Kołobrzegu i Słupska spotykały się ogółem 36-krotnie. Bilans pojedynków jest zdecydowanie po stronie Czarnych 26-10. Bilans w Kołobrzegu 7-11, natomiast w Słupsku 3-15. Mecz ten będzie transmitowany na żywo za pośrednictwem strony tvcom.pl. Sponsorem tytularnym Kotwicy jest Energa Grupa Orlen.

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments