Derby Pomorza Środkowego

Przed nami mecz określany jako derby Pomorza Środkowego, które mają swoją długą ponad dwudziestoletnią tradycję na poziomie ekstraklasy oraz 1 ligi. Wielu kibiców pamięta emocjonujące starcia tych drużyn jeszcze w ekstraklasie.

 

 

Czarni obecnie zajmują pierwsze miejsce w tabeli z 13 zwycięstwami i tylko 3 porażkami. Ich liderami są; jeden z najlepszych rozgrywających ligi Adrian Kordalski (ponad 12 punktów i 7 asyst na mecz), szósty strzelec ligi Piotr Śmigielski (blisko 16 punktów na mecz). Wspomagani są przez dwóch podkoszowych Huberta Pabiana i Dawida Słupińskiego. Nie możemy zapominać o doświadczonym Damianie Pielochu oraz najnowszym nabytku Jakubie Musiale. Warto dodać, że w drużynie z Kołobrzegu występuje wychowanek Czarnych Hubert Wyszkowski a sezon w Słupsku zaczynał Wojciech Wątroba. W drużynie Czarnych zobaczymy byłego zawodnika Kotwicy Patryka Przyborowskiego, który rozegrał w Kołobrzegu kilka sezonów, a bliski gry w Słupsku był Marcin Dymała.

Patrząc na Czarnych ciężko znaleźć słaby punkt, a zdecydowanie ich mocną stroną jest skuteczność rzutów z dystansu. Ze średnią 36,6% na mecz zajmują 2 miejsce w lidze. Popełniają również bardzo mało strat i ze średnią 12,5 strat na mecz zajmują 2 miejsce w lidze. Zdobywają oni średnio ponad 83 punkty na mecz, tracąc zaledwie 72,8 punktów.

Derby Pomorza Środkowego mają ponad dwudziestoletnią tradycję. Drużyny z Kołobrzegu i Słupska spotykały się ogółem 36-krotnie. Bilans pojedynków jest zdecydowanie po stronie Czarnych 26-10. Bilans w Kołobrzegu 7 zwycięstw i 11 porażek Czarodziejów z Wydm. Jak wiadomo derby bez kibiców nie będą takie same jak kiedyś, ale jesteśmy przekonani, że przed monitorami emocji również nie zabraknie.

Mecz ten odbędzie się w środę 20 stycznia o godzinie 18:00 w hali Milenium i będzie transmitowany na żywo za pośrednictwem strony tvcom.pl. Sponsorem tytularnym Kotwicy jest Energa Grupa Orlen.

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments