Darmowe zawieszki i opaski odblaskowe dla mieszkańców powiatu

W środę 23 listopada 2022 roku starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski oraz wicestarosta Jacek Kuś przekazali na ręce Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Kołobrzegu mł. insp. Krzysztofa Rosiaka i naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego podkom. Roberta Piecyka zawieszki i opaski odblaskowe dla mieszkańców naszego powiatu.

 

 

Na mieszkańców czeka także 4 tysięcy darmowych odblasków, do odbioru w godzinach 07.30 – 15.30 w Starostwie Powiatowym w Kancelarii Ogólnej na parterze – pokój nr 3.

 

– Mam nadzieję, że dziś nikogo nie trzeba już przekonywać, jak ważne jest noszenie odblasków. Dlatego kolejny raz zwracamy się do mieszkańców, by zadbali o bezpieczeństwo swoje oraz swoich bliskich, zwłaszcza dzieci i seniorów i odebrali bezpłatne odblaski. W tym roku zakupiliśmy 4 tysiące zawieszek i 4 tysiące opasek odblaskowych. Już od września odbieramy telefony z pytaniami o to, kiedy będą dostępne. 4 tysiące odblasków kolejny raz przekazujemy Komendzie Powiatowej Policji w Kołobrzegu, w ramach wspólnych akcji i działań prewencyjnych, mających na celu poprawę bezpieczeństwa. Będą rozdawane przez policjantów w szkołach oraz w czasie różnych debat i akcji. Pozostałe 4 tysiące jest do odbioru na parterze w budynku Starostwa Powiatowego przy Placu Ratuszowym 1. W tym roku po raz pierwszy zakupiliśmy również rękawy odblaskowe na ramy rowerowe, by zadbać o bezpieczeństwo rowerzystów. Po odbiór zapraszamy do Starostwa, część przekażemy także Policji. – mówi starosta Tomasz Tamborski.

Koszt zakupu odblasków to kwota 24 400 złotych.

 

 

Źródło, Foto: Powiat Kołobrzeski

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments