Darmowe zabiegi rehabilitacyjne dla seniorów

Kołobrzeżanie w wieku 60+ mogą ponownie korzystać z darmowych zabiegów rehabilitacyjnych. Ruszyliśmy z kolejną edycją programu zdrowotnego “Rehabilitacja dla seniorów”.

 

Program wystartował 2 maja br. i będzie realizowany do 30 listopada 2022 r. Przeznaczono na ten cel kwotę 300.000,00 zł z budżetu miasta, z czego 120 000,00 zł finansuje NFZ. Udział w programie gwarantuje: badanie wstępne, ustalenie planu leczenia, wykonanie 30 zabiegów fizjoterapeutycznych, wizytę końcową, wypełnienie ankiet satysfakcji, stanu zdrowia, doręczenie materiałów informacyjnych dotyczących zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej.

 

Jak wziąć udział w programie?

KROK 1
Należy udać się (zadzwonić) do lekarza rodzinnego po skierowanie na rehabilitację. Skierowanie nie jest wymagane na jakimś szczególnym druku, powinno zawierać imię i nazwisko, PESEL pacjenta, wskazywać schorzenie zasadnicze i choroby współistniejące oraz zawierać pieczątki i datę wystawienia. Jest to zwykłe skierowanie, takie jakie można otrzymać na rehabilitację z NFZ. Skierowanie jest ważne 30 dni od daty wystawienia. W tym czasie należy dokonać rejestracji skierowania.

KROK 2
Ze skierowaniem udajemy się lub dzwonimy do Realizatora (ze skierowaniem i Kołobrzeską Kartą Mieszkańca). Tu rejestrujemy się i umawiamy na wizytę, na której specjalista zaproponuje zabiegi.

KROK 3
Uczęszczamy na zlecone zabiegi zgodnie ze zleceniem. Zabiegi będą ukierunkowane na Państwa schorzenie, które wskazał Państwa lekarz rodzinny w skierowaniu.

KROK 4
Po zakończeniu cyklu zabiegów każda osoba korzystająca z zabiegów zostanie poproszona o wypełnienie ankiety “satysfakcji”.

 

Gdzie można skorzystać z rehabilitacji w ramach programu?

– Centrum Zdrowia i Odnowy Biologicznej przy Hotelu Centrum, Kołobrzeg, ul. Katedralna 12, tel. 733 550 993.
– Inter Medical: Gabinet Rehabilitacji, Kołobrzeg, ul. Łopuskiego 52, tel. tel. 94 71 36 222.
– Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy “Dozamel”, Kołobrzeg, ul. Kościuszki 20, tel. 94 35 33 742.

 

Foto: UM Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments