Darmowe badania na Covid-19 w Kołobrzegu

Szpital Wojewódzki w Koszalinie zaprasza na darmowe badania na COVID – 19. Badania będą prowadzone w Kołobrzegu 3 – 4 lutego.

 

 

Jesteś mieszkańcem Kołobrzegu albo powiatu kołobrzeskiego? Nie masz objawów koronawirusa, a chciałbyś sprawdzić, czy masz już za sobą zakażenie i tym samym nabyłeś czasową odporność? Jesteś w wieku produkcyjnym? Skorzystaj z darmowych badań, które proponuje Szpital Wojewódzki w Koszalinie. – Przyjedziemy specjalnie do Kołobrzegu, by przeprowadzić badania wśród chętnych mieszkańców, by ci nie musieli fatygować się do Koszalina. Czekamy na zgłoszenia do końca stycznia – mówi Marzena Sutryk, rzecznik Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie.

Szpital Wojewódzki w Koszalinie realizuje Zachodniopomorski Program Monitorowania i Prewencji Epidemii Koronawirusa SARS-CoV-2 i Choroby COVID-19. Program ma na celu identyfikację osób po kontakcie z wirusem SARS CoV-2 odpowiedzialnego za chorobę COVID-19 oraz weryfikację aktywności tego zakażenia metodą molekularną.

Badania dla mieszkańców Kołobrzegu i powiatu kołobrzeskiego (ale mogą się też z powodzeniem zgłaszać mieszkańcy innych powiatów, np. z białogardzkiego) będą prowadzone 3 – 4 lutego w punkcie Laboratorium Alab w Kołobrzegu przy ul. Ratuszowej (w godzinach 12 – 15). Co ważne – wcześniej jest konieczna telefoniczna rejestracja (zgłoszenia na badania 3 – 4 lutego są przyjmowane do końca stycznia). W tym celu trzeba zadzwonić pod nr telefonu: 690 408 761 w godzinach 8:00 – 14:30 (przerwa: 12:00-12:30) lub 94/34 88 344 w godzinach 9:30- 14:00. Pod tymi numerami są dostępni pracownicy Szpitala Wojewódzkiego, którzy umówią każdego indywidualnie na konkretny termin.

Dla firm i instytucji, które chcą zgłosić większą grupę, jest dostępny dodatkowy kontakt mailowy: katarzyna.pawliszyn@swk.med.pl .
W badaniu mogą wziąć udział kobiety w wieku od 18 do 59 lat (decyduje rok urodzenia) oraz mężczyźni w wieku od 18 do 64 lat (decyduje rok urodzenia), którzy są mieszkańcami województwa zachodniopomorskiego i nie mają objawów koronawirusa.

Badanie jest prowadzone w dwóch etapach. W pierwszym etapie pobierana jest próbka krwi, celem oznaczenia obecności przeciwciał wczesnych (zwanych IgM) oraz późnych (zwanych IgG) przeciw SARS CoV-2. W przypadku wykrycia obecności przeciwciał w drugim etapie jest pobierany wymaz z nosogardzieli.

Do tej pory w SWK na badania zarejestrowało się 6.500 mieszkańców regionu. SWK ma docelowo przebadać w ramach Programu 10 tysięcy osób. Wciąż są dostępne miejsca dla tych chętnych, którzy do tej pory nie skorzystali z darmowego badania na COVID-19.

Zachęcamy indywidualne osoby, ale też firmy, które chciałyby zgłosić na testy swoich pracowników. Z naszej strony deklarujemy gotowość do tego, by przy zgłoszeniu większej liczby osób do badań, przyjechać na miejsce, by takie badania przeprowadzić w zakładzie pracy. Wystarczy się z nami skontaktować – szczegóły są dostępne na stronie internetowej SWK – dodaje rzecznik.

 

 

Foto.: Archiwum

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments