Czwarte miejsce wśród powiatów

Powstał pierwszy ranking samorządów przyjaznych klubom piłkarskim, przygotowany przez pismo WSPÓLNOTA. Jego wyniki zostały ogłoszone podczas gali konferencji “Edukacja Przyszłości” w dniach 21-22 maja 2019 roku w Lublinie.

Ideą rankingu jest porównanie samorządów pod kątem wspierania przez nie klubów piłkarskich. Badanie objęło 2478 gmin, 314 powiatów i 16 samorządów wojewódzkich. Opisane zostały 5013 dotacje dla klubów piłkarskich. Podliczone zostały środki finansowe otrzymane przez poszczególne kluby piłkarskie, wydatki gmin na kluby piłkarskie w wydatkach ogólnych budżetów, wydatki gmin na kluby piłkarskie w przeliczeniu na jednego mieszkańca i środki finansowe otrzymane przez kluby piłkarskie w różnych klasach rozgrywkowych.

Aby możliwe było porównywanie jednostek, podzielono je na 6 kategorii. Zbadano oddzielnie województwa, powiaty, miasta na prawach powiatów, gminy miejskie, gminy miejsko-wiejskie i gminy wiejskie.

Pełne wyniki rankingu zostały ogłoszone podczas konferencji „Edukacja Przyszłości”, która odbyła się w Lubelskim Centrum Konferencyjnym 21–22 maja 2019 roku, a gratulacje i wyróżnienie odbierała Helena Rudzis-Gruchała – Członek Zarządu Powiatu. Powiat Kołobrzeski w swojej kategorii uplasował się na wysokim 4 miejscu na 314 powiatów w kraju!

“Bardzo się cieszymy z tej nagrody, to z pewnością docenienie naszej współpracy z organizacjami pozarządowymi, w tym przypadku z klubami sportowymi z terenu powiatu. Od lat staramy się wspierać sport, zwłaszcza wśród młodzieży. Przez ostatnie lata zrealizowaliśmy wiele inwestycji w tym zakresie, jak orliki i boiska przy naszych szkołach. W zeszłym roku oddaliśmy do użytku nowoczesny stadion lekkoatletyczny dedykowany młodym sportowcom. ” – mówi Starosta Kołobrzeski Tomasz Tamborski.

Fot. Powiat Kołobrzeski 

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments