Czerwone Kościoły zagrają w Kołobrzegu

Zespół powstał jesienią 1989 r. w Złotowie, początkowo grali we czwórkę Kajor-bas, voc, Pócek-dr, Zagi-voc, Smali-git, voc, po roku działalności Zagi opuszcza zespół, mimo to graja dalej. We wrześniu 1993r zawieszają działalność, by reaktywować się w styczniu 1995.

W miejsce Smalego wchodzą dwie osoby Młody i Heniek. W takim składzie grają do lutego 1996 r. i kończą działalność. Wydawnictwa: “Moda na samobójstwa”- 1992 r. – MC oraz “Story” – 2002 r. – materiał wspominkowy – MC.

Zespół Czerwone Kościoły w latach 1989- 1996 grywał koncerty głównie na Pomorzu min w towarzystwie takich znanych grup jak : Dezerter, Kolaboranci, Po Prostu czy Schizma i będąc kojarzonym z muzycznym klimatem Celi nr 3, grając kawałek “Kwiaty” za ich zgodą ( Kurdupla) od czasu ich występu w 1990 roku w Pile na Wyspie.

Zespół Czerwone Kościoły miał w swoim dorobku dwa wydawnictwa MC. Drugie z nich to GRS Tapes i kaseta z materiałem wspominkowym Pt . “STORY” – zawierająca również nagrania LIVE z koncertu zespołu ,poprzedzającego ostatni ich występ wraz z ich zaproszonymi gośćmi: Cela Nr 3 i Studio 2.

 

Koncert ten odbył się 10 Lutego 1996 roku w Jastrowiu k. Złotowa i był występem zamykającym działalność grupy Czerwone Kościoły i zarazem pierwszym występem zespołu Cela Nr 3 z żyjącym jeszcze wtedy Kurduplem.

Zespół reaktywował się po raz kolejny i obecnie gra w składzie:

gitara basowa/ vocal – Karol Łucarz
gitara – Krzysztof Truty
perkusja – Marcin Sturmowski
vocal – Adam Łucarz

14 grudnia 2019 r. | 20:00
Centrala Klub Muzyczny
Wąska 1, 78-100 Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments