Cykl podróżniczy “Za horyzontem” Mariusz Szczygieł “Kultura czeska- moja laska nebeska”

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta zaprasza na kolejne spotkanie podróżnicze w ramach cyklu “Za Horyzontem”. Mariusz Szczygieł opowie o swojej miłości, czyli “Kultura czeska-moja laska nebeska”. 13.03.2019 (środa) g. 19.00, sala widowiskowa. Bilety: 5 zł do nabycia w kasie RCK.

Doszedłem do wniosku, że Czechów wymyślono by poprawiali Polakom nastrój – Mariusz Szczygieł. “Kultura czeska – moja laska nebeska” Multimedialno-literackie show Mariusza Szczygła o kulturze czeskiej. O Polakach, Czechach, tym co dzieli, co łączy, a także o tym, co wciąż zaskakuje…

Mariusz Szczygieł (ur. 1966) – reporter, pisarz. Oprócz Hanny Krall najczęściej przekładany z żyjących polskich reporterów; jego książki zostały wydane w 21 krajach. Za “Gottland” zdobył Europejską Nagrodę Literacką 2009, a w Polsce Nike Czytelników. Zdobywca tytułu Dziennikarza Roku 2013 w konkursie Grand Press. Debiutował w wieku 16 lat w tygodniku “Na przełaj”. W latach 90. znany z prowadzenia talk show “Na każdy temat”. Czechofil, autor kilku bestsellerowych książek o Czechach (“Gottland, “Zrób sobie raj”, “Laska nebeska”). Autor monumentalnej, trzytomowej antologii polskiego reportażu XX wieku “100/XX”. Odznaczony przez Prezydenta RP orderem Polonia Restituta.

Nauczyciel wielu reporterów młodego pokolenia, prowadzi autorskie zajęcia w Polskiej Szkole Reportażu. Zdobył nagrodę Autorytet 2015 w konkursie Mediator, przyznawaną przez studentów wszystkich szkół dziennikarskich w Polsce. Jest prezesem Fundacji Instytutu Reportażu, która prowadzi znaną w Warszawie księgarnio-kawiarnię Wrzenie świata oraz wydawnictwo książkowe Dowody na Istnienie. Jest autorem cotygodniowej rubryki “Szczygieł poluje na prawdę” w tygodniu reporterów “Duży Format” – dodatku do “Gazety Wyborczej”. Jesienią ukazała się jego nowa książka reporterska pt. “Nie ma”. Miłośnik czeskiej Pragi. Mieszka w Warszawie.

Fot. UM Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments