Cykl podróżniczy “Za horyzontem”

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta zaprasza na spotkanie podróżnicze online w ramach cyklu „Za horyzontem”. Michalina Kupper: „Antypody – podróż po Australii, Nowej Zelandii i Papui Nowej Gwinei” – 30.01.2021 (sobota), godz.18.00. Spotkanie będzie dostępne do 31 stycznia (niedziela).

 

 

wirtualna scena RCK: kanał youtube (Regionalne Centrum Kultury), facebook.com/rck.kolobrzeg.eu

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta zaprasza na spotkanie podróżnicze online w ramach cyklu „Za horyzontem”.

Michalina Kupper opowie o podróży po Australii, Nowej Zelandii i Papui Nowej Gwinei.

30.01.2021 (sobota) g. 18.00

wirtualna scena RCK: kanał youtube (Regionalne Centrum Kultury), facebook.com/rck.kolobrzeg.eu

Spotkanie będzie dostępne do 31 stycznia (niedziela)

W ciągu stu lat od zasiedlenia Australii przez Europejczyków, populacja pierwszych mieszkańców Australii spadła o 84%. Ile jest ich teraz, gdzie żyją, jak wyglądają nowoczesne, australijskie domy a jak aborygeńskie wioski? Tego i wiele więcej dowiemy się z relacji 9 miesięcznej podróży, podczas której miałam za przewodników autochtonów tych ziem.

Opowiem także o polowaniu z Aborygenami na żółwie w parku narodowym oraz ich życiu w „rezerwatach”, gdzie Australijczycy nie mają wstępu. Zobaczymy zdjęcia ze wspinaczki na najwyższy szczyt – Mt. Kościuszko i wielkanocnej wędrówki po największej piaszczystej wyspie na świecie i spotkaniu z dzikim dingo.

Podczas prezentacji dowiemy się także dlaczego stolica Papui znajduje się w 10 najbardziej niebezpiecznych miast świata oraz w jaki sposób powstało ponad 800 zupełnie odrębnych od siebie języków w jednym kraju (i są nadal używane). Usłyszymy w co bawią się mali Papuasi oraz skąd brały się, jeszcze do niedawna pospolite dzieciobójstwo, szamanizm i ludożerstwo.

Michalina Kupper – pedagożka, animatorka kultury, trenerka Metody Biegun Marka Kamińskiego, organizatorka wyjazdów na Bliski Wschód, ratowniczka, instruktorka ZHR. Nominowana do Kolosów za podróż po Papui Nowej Gwinei. Prowadzi autorskie warsztaty etnograficzne dla dzieci i młodzieży, tworzy projekty edukacyjne dla najmłodszych w fundacji Orla Straż działającej w Iraku. Zwolenniczka podróży etnicznych.

 

Źródło.: RCK Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments