Certyfikat jakości Przyjazna Plaża dla kąpieliska w Ustroniu Morskim

Kąpielisko „Nadbrzeżna” w Ustroniu Morskim otrzymało Certyfikat Jakości „Przyjazna Plaża” na sezon 2021. Wyróżnienie to przyznawane jest na podstawie przesłanego do Fundacji dla Edukacji Ekologicznej formularza, który zawiera kryteria programu Przyjazna Plaża

 

 

Aby otrzymać wyróżnienie należało spełnić wymagania w wymienionych obszarach:

1. bezpieczeństwa na plaży,

2. jakości wody,

3. prowadzenia działań ekologicznych,

co oznacza, że kąpielisko z certyfikatem Przyjazna Plaża ma odpowiednie zabezpieczenie ratownicze oraz sprzętowe, jakość wody w kąpielisku jest odpowiednia do kąpieli. Wyróżnienie to oznacza także, że kwestie ekologii i ochrony środowiska są brane pod uwagę w zarządzaniu kąpieliskiem. Certyfikat jest krajowym odpowiednikiem „Błękitnej Flagi” powiedział koordynator programu Jarosław Szczygieł.

Uroczystość, która odbyła się 2 lipca, była również okazją do wręczenia ratownikom WOPR symbolicznego czeku. Centrum Handlowe Forum Koszalin przekazało voucher o wartości 10 000 złotych, firma Sokołowo Sp. z o.o. odpowiedzialna za realizację inwestycji Ustronie Apartments, przekazała czek o wartości 22 900 zł. Pieniądze od sponsorów przeznaczone zostały na zakup dwóch nowych wież ratowniczych. Jedna służy właśnie na kąpielisku „Nadbrzeżna”, druga usytuowana jest na wysokości ustrońskiego amfiteatru.

Wójt Bernadeta Borkowska podczas ceremonii powiedziała, że to wyróżnienie, które obliguje gminę do spełniania rygorystycznych kryteriów dotyczących ustrońskich kąpielisk. Jestem szczęśliwa, że ponownie kąpielisko „Nadbrzeżna” znalazło uznanie w oczach Fundacji dla Edukacji Ekologicznej i otrzymało ten prestiżowy certyfikat.

Szanowni Państwo jak co roku dbamy o odpowiednią jakość wody, bezpieczeństwo na plaży a także dbamy o środowisko. Życzymy Wszystkim udanego wypoczynku w Gminie Ustronie Morskie, zapraszamy Państwa do nas przez cały rok – dodała Wójt Bernadeta Borkowska. Jeszcze raz dziękuję Fundacji dla Edukacji Ekologicznej za przyznanie certyfikatu jakości Przyjazna Plaża.

Uroczystość swoim występem uświetniła Strażacka Orkiestra Dęta Morka z Ustronia Morskiego.

 

Źródło.: Gmina Ustronie Morskie

 

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments