“Centrum miasta od-nowa”. Zobacz plany!

Dyskusja o wyciszeniu ruchu w centrum miasta rozpoczęła się jeszcze w poprzedniej kadencji.

 

Po wielu dyskusjach, ekspertyzach i naradach dziś na konferencji prasowej przedstawiony został pierwszy krok w projekcie który nazwany został “Centrum miasta od-nowa”.

Jak powiedziała prezydent miasta Anna Mieczkowska: “Marzę o centrum miasta tętniącym życiem, nowoczesnym, zielonym i zadbanym. Centrum miasta, które oddamy mieszkańcom niwelując wjazd pojazdów, które szukając miejsc parkingowych generują tu niepotrzebny ruch.”

Co się zmieni?

  • Ograniczony ruch na odcinkach ulic Armii Krajowej i Ratuszowej od ul. Katedralnej do Placu Ratuszowego (tak jak był organizowany jarmark) Będą mogły wjeżdżać taksówki, osoby posiadające kartę osoby niepełnosprawnej oraz służby.
  • ul. Armii Krajowej na odcinku od ul. Łopuskiego do Katedralnej będzie droga dwukierunkowa
  • Na wyłączonym odcinku oraz na ul. Giełdowej od placu Ratuszowego do Budowlanej oraz na ul. Narutowicza od ul. Mariackiej będzie wprowadzona strefa zamieszkania D-40 (Pieszy ma pierwszeństwo, parkowanie w miejscach wyznaczonych, prędkość max 20)
  • Na ul. Katedralnej od Armii Krajowej do Rzecznej oraz na ul. Narutowicza od ul. Rzecznej będzie strefą płatnego parkowania
  • Na ul. Mariackiej od Narutowicza do Katedralnej zmienia się sposób parkowania
  • ul. Narutowicza od ul. Rzecznej dojedziemy tylko do wjazdu, do wspólnoty – przejazd przez ul. Mariacką

Zmiana organizacji ruchu wprowadzona zostanie 5 czerwca.

Na spotkaniu została przedstawiona Społeczna Manager Śródmieścia. Zadania zainicjowania działań w centrum podjęła się pani Claudia Rubanowicz. Funkcję tę pełni społecznie bez pobierania wynagrodzenia.

 

 

 

 

 

Foto: UM Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments