BTD zaprasza na spektakl “Aktorzy Koszalińscy, czyli komedia prowincjonalna”

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z.Herberta zaprasza na spektakl Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie pt. “Aktorzy koszalińscy, czyli komedia prowincjonalna”. 6.10.2019 (niedziela), godz. 18.00, sala widowiskowa RCK, ul. Solna 1. Wstęp wolny – bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie RCK.

To przedstawienie inspirowane filmem Agnieszki Holland Aktorzy prowincjonalni z 1978 roku. Film nagrodzony został w Cannes w 1980 roku przez Międzynarodową Federację Krytyków Filmowych FIPRESCI i do dziś jest uznawany za jeden z najważniejszych obrazów nurtu kina moralnego niepokoju. Twórcy przedstawienia nie próbują adaptować scenariusza ani szukać na siłę współczesnych analogii. Historia aktorów, którzy na prowincji, pod okiem warszawskiego reżysera, próbują wystawić Wyzwolenie Wyspiańskiego, jest pretekstem do rozmowy o życiu aktora w Koszalinie w roku 2018.

Skąd się tu wzięli? Co ich tu przygnało? Są szczęśliwi, czy wręcz przeciwnie? Chcą stąd uciec czy jeszcze na coś czekają?

 

To komedia, momentami dość gorzka, zbiorowy portret artystów, zmagających się z frustracją, bylejakością, obojętnością i całą machiną teatralnych absurdów. Chałtury i życie prywatne. Ciągle nowi reżyserzy i nowe nadzieje. To spektakl o dobrych i złych doświadczeniach w pracy aktora z dala od stolicy, ale przede wszystkim, o tym, co w tym zawodzie najważniejsze, o pasji, marzeniach, sensie życia i miłości do teatru.

  • Reżyseria: Piotr Ratajczak
  • Obsada: Żanetta Gruszczyńska-Ogonowska, Dominika Mrozowska, Beata Niedziela /Adria Jakubik, Adrianna Jendroszek, Wojciech Kowalski, Marcin Borchardt, Bartosz Budny, Wojciech Rogowski, Paweł Pabisiak, Jacek Zdrojewski

 

Fot. UM Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments