Bezpieczniej na drogach. Zatrzymany na podwójnym gazie

Niestety pomimo wielu apeli, na drogach wciąż nie brakuje nietrzeźwych kierujących.

 

Funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego zatrzymali w Kołobrzegu pijanego 40-latka. Mężczyzna prowadził pojazd pomimo, że dzień wcześniej wypił alkohol i nie był pewny co do stanu swojej trzeźwości. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem, grozi mu nawet 2 lata pozbawienia wolności.
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu niejednokrotnie apelują o rozwagę i trzeźwe myślenie za kierownicą. Akcje „Piłeś- nie jedź” niestety nie przemawiają do wszystkich i funkcjonariusze zatrzymują nietrzeźwych kierujących.

Przykładem jest zatrzymany kierujący pojazdem m-ki Ford, który jadąc w Kołobrzegu na ul. Krzywoustego został poddany kontroli trzeźwości. Badanie wykazało, że mężczyzna ma ponad pół promila alkoholu w organizmie. 40-latek tłumaczył policjantom, że pił dzień wcześniej i myślał, że już może prowadzić. Niestety, za swoje działania zostanie pociągnięty do odpowiedzialności. Funkcjonariusze na miejscu zatrzymali kierującemu uprawnienia, a kodeks karny przewiduje, że za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości podlega się karze pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

 

Źródło.: KPP Kołobrzeg
Foto.: Archiwum

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments