Bezpieczniej na drogach – 8 piratów drogowych straciło uprawnienia

Mimo licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności na drogach w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy rażąco łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego.

 

Funkcjonariusze kołobrzeskiej drogówki zatrzymali w ciągu czterech dni 8 uprawnień do kierowania pojazdami za przekroczenie w terenie zabudowanym prędkości o ponad 50 km/h.

Kołobrzeska grupa „SPEED” tylko od początku tego tygodnia zatrzymała 8 kierujących, którzy nie dostosowali się do obowiązujących ograniczeń prędkości w terenie zabudowanym i pędzili ponad 50 km więcej niż dopuszczają przepisy. Niechlubnym rekordzistą był kierujący pojazdem marki Audi, który w miejscowości Wartkowo jechał 126 km/h, gdzie dopuszczalna prędkość w tym miejscu to 50 km/h. Kierującym zatrzymano uprawnienia na okres trzech miesięcy i nałożono mandaty w wysokości 500 złotych i 10 punktów.

Przypominamy, że zgodnie z przepisami ruchu drogowego w przypadku przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h, policjant zatrzymuje uprawnienia kierowcy już w trakcie prowadzonej kontroli drogowej wydając pokwitowanie, które umożliwia poruszanie się pojazdem jedynie przez 24 godziny.

Pamiętajmy, że kierowca przekraczający dozwoloną prędkość stwarza zagrożenie życia i zdrowia zarówno swojego jak i innych uczestników ruchu!

Źródło.: KPP Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments