Bez 2 ligi kobiet w sezonie 2021/22

Zarząd Akademii Piłkarskiej Kotwica Kołobrzeg został zmuszony podjąć trudną decyzją o braku startu drużyny kobiecej w rozgrywkach II ligi kobiet w sezonie 2021/2022.

 

 

Ideą funkcjonowania drużyny kobiet w Kołobrzegu było stworzenie zespołu składającego się z zawodniczek z terenu Miasta Kołobrzeg oraz regionu.

Przez ostatnich 6 sezonów piłkarskich o sile zespołu stanowiły w większości młode dziewczęta mieszkające w Kołobrzegu i okolicach.

Dziś te nastolatki w większości ukończyły już szkoty średnie i wyjeżdżają na studia do innych miast w Polsce. Zawodniczki, które deklarują pozostanie w klubie nie stanowią niestety wymaganej ilości do startu zespołu w rozgrywkach.

Klub dysponuje również utalentowanymi, ale zbyt młodymi zawodniczkami, by móc brać udział w rozgrywkach II ligi kobiet. Są jeszcze za młode by uzupełnić skład seniorskiej drużyny.

Najrozsądniejszą z możliwości pozostaje więc wycofanie drużyny z rozgrywek i skupienie się na nadrzędnym celu, jaki stawia sobie Zarząd i sztab szkoleniowy – szkoleniu młodych piłkarek. Drużyny młodziczek i orliczek kontynuują naukę gry w piłkę w naszym klubie.

Z ciężkim bólem serca żegnamy się z kobiecą piłką seniorską na najbliższy sezon. Liczymy, że w przyszłym roku znów uda nam się wystartować w rozgrywkach z młodymi adeptkami naszej Akademii oraz doświadczonymi zawodniczkami z Kołobrzegu i regionu.

Nie mówimy kobiecej piłce nie! Czasem trzeba zrobić krok w tył, by później zrobić dwa do przodu. Pragniemy zapewnić, że przy podejmowaniu tej trudnej decyzji kierowaliśmy się wyłącznie dobrem klubu i zawodniczek.

Dziękujemy szczególnie tym zawodniczkom, które są z nami i chciały kontynuować przygodę z piłką w naszym klubie. Liczymy na to, że część – pomimo tego, iż nie będziemy mieli drużyny seniorskiej – dalej czynnie będzie działać w naszym klubie. Może w roli trenerek?

Dziękujemy sponsorom, przede wszystkim Gminie Miasto Kołobrzeg jako głównemu sponsorowi oraz wszystkim prywatnym przedsiębiorcom i darczyńcom, którzy przez te wszystkie lata wspierali kobiecą piłkę w naszym mieście.

Dziękujemy ponad wszystko kibicom kobiecej piłki. Byliście wielcy!

Kierujemy gorącą prośbę do kibiców, aby starali się racjonalnie ocenić zaistniałą sytuację. Liczymy na wsparcie dla naszego zespołu. Liczymy na to, że jeszcze spotkamy się razem na trybunach.

zarząd AP Kotwica Kolobrzeg

 

 

 

Źródło: UM Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments