Bardzo udane spotkanie dla społeczników

Wójt Gminy Ustronie Morskie Bernadeta Borkowska serdecznie dziękuje za udział wszystkim osobom, które pojawiły się podczas spotkania dla społeczników i aktywnych działaczy organizacji pozarządowych, klubów sportowych i kół gospodyń wiejskich z terenu Gminy Ustronie Morskie.

 

 

Rozmowy dotyczyły między innymi współtworzenia Programu Współpracy na 2021r.

Program Współpracy z organizacjami pozarządowymi to najważniejszy dokument regulujący współpracę sektora pozarządowego w samorządzie. Jego zapisy wyznaczają kierunki wzajemnych działań i relacji w przyszłości. Nie zabrakło tematów i wymiany zdań o dotychczasowych formach współpracy NGO-JST, o problemach i wyzwaniach w realizacji zadań publicznych oraz o epidemii koronawirusa i jej wpływie na działalność organizacji.

Organizacje pozarządowe z terenu gminy Ustronie Morskie dowiedziały się także o dodatkowych formach dofinansowań zewnętrznych, które mogą przeznaczyć na swoją działalność statutową.

Spotkanie na pewno przyczyniło się do poszerzenia wiedzy z zakresu działalności NGO i jesteśmy przekonani, że kolejne warsztaty odbędą się już niebawem – powiedziała Wójt gminy Ustronie Morskie Bernadeta Borkowska.

Wójt gminy serdecznie dziękuje Agacie Szewczyk z Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego i Krzysztofowi Maćkuli – Animatorowi Klubu Ekonomii Społecznej w powiecie kołobrzeskim za poprowadzenie rozmów.

 

 

Źródło.: Gmina Ustronie Morskie

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments