Areszt za zuchwałe kradzieże

Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali mężczyznę w wieku 24. Sprawcy w ciągu dwóch dni okradł trzy osoby. Zgodnie z kodeksem karnym za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

Na początku tygodnia dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu otrzymał zgłoszenia o kradzieżach. Pierwsza miała miejsce przy ul. Gierczak, gdzie po wyrwaniu z ręki pokrzywdzonego sprawca zabrał saszetkę z zawartością telefonu komórkowego, portfela, pieniędzy w kwocie 160 zł oraz dowodu osobistego. Kolejna kradzież przy ul. Rodziewiczówny, po wyrwaniu z ramienia pokrzywdzonej ten sam najprawdopodobniej sprawca zabrał torebkę z zawartością telefonu komórkowego, portfela, pieniędzy w kwocie 150 zł oraz innych przedmiotów.

 

Ostatnia zgłoszona kradzież miała miejsce na terenie dworca PKP przy ul. Kolejowej, w ten sam sposób po wyrwaniu z ramienia pokrzywdzonego młody mężczyzna ukradł plecak z zawartością portfela, pieniędzy w kwocie 80 zł oraz innych przedmiotów. Kilka godzin po ostatnim zdarzeniu Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, na podstawie rysopisu podanego przez zgłaszających, zatrzymali 24-letniego sprawcę. Mężczyzna już usłyszał zarzuty, a na wniosek prokuratora sąd aresztował go na 3 miesiące. Grozi mu od 5 lat pozbawienia wolności.

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments