Apel policji do pieszych i kierowców

Zima to czas kiedy dni są krótsze, często jest pochmurno , deszczowo lub mroźnie. W takich warunkach zwiększa się liczba zdarzeń drogowych, których przyczynami są m.in. nadmierna prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie czy niewidoczni po zmroku piesi
Podczas opadów droga hamowania pojazdu znacznie się wydłuża, a widoczność osób poruszających się pieszo, jest bardzo ograniczona.

Każdy z nas jest uczestnikiem ruchu drogowego, zmienia się tylko rola, w której występujemy, raz jako kierujący innym razem jako pieszy. Od nas samych zależy jak będzie kształtowało się bezpieczeństwo na drodze. Nieważne czy jedziemy czy idziemy pieszo, w każdej sytuacji jesteśmy odpowiedzialni za to co i jak robimy.

Pamiętajmy, pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów.

Dla kołobrzeskich policjantów jednym z priorytetów jest bezpieczeństwo pieszych, dlatego apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie ostrożności i rozsądku na drogach z uwagi na panujące warunki atmosferyczne.

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments