Aparat USG dla szpitala w Kołobrzegu. Cenny dar od WOŚP

O nowy aparat ultrasonograficzny wzbogacił się Szpital Regionalny w Kołobrzegu. To dar dla placówki od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sprzęt trafił na Oddział Pediatryczny. W uroczystym przekazaniu urządzenia, które odbyło się w środę, 18 kwietnia 2018 roku, udział wzięła  członek Zarządu Województwa Anna Mieczkowska oraz dyrekcja jednostki: Tomasz Szymański i Halina Olech.

Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazała Regionalnemu Szpitalowi w Kołobrzegu aparat USG. Warty 160 tys. zł sprzęt będzie służył na Oddziale Pediatrycznym. Środki na zakup tego urządzenia zebrano podczas 25. Finału Orkiestry. Nowoczesne urządzenie posiada znacznie lepszą możliwość wizualizacji podczas badań, co gwarantuje skuteczną i efektywną diagnostykę małego pacjenta.

– Regionalny Szpital w Kołobrzegu otrzymał od Fundacji  Wielkiej Orkiestry  Świątecznej Pomocy aparat USG wraz z specjalistycznymi głowicami umożliwiającymi wykonywanie badań obrazowych najmniejszych pacjentów Oddziału Pediatrycznego i Neonatologicznego. Ten nowoczesny aparat stanowi dla kołobrzeskiego szpitala bardzo duże wsparcie. Ułatwia codzienną pracę lekarzy – przekonywała członek Zarządu Województwa Anna Mieczkowska. – To wspaniały gest ze strony WOŚP, dlatego jesteśmy wdzięczni, że wobec tak licznie zgłaszanych jej potrzeb, pamiętali również o kołobrzeskiej placówce – dodała

Ponadto kołobrzeska lecznica otrzymała 4 leżanki do wypoczynku dla rodziców odwiedzających na Oddziale Pediatrycznym swoje pociechy, a także skaner do wykrywania żył (iluminator naczyniowy), który umożliwia zlokalizowanie żył powierzchniowych. Dzięki temu urządzeniu, którego koszt to około 20 tys. zł, dzieci doświadczą przy badaniu mniej kłucia i bólu.

 

– To nie koniec zmian w jednostce. Już niebawem Oddział Pediatryczny kołobrzeskiego szpitala otrzyma od WOŚP 15 nowych łóżek przeznaczonych dla dzieci i młodzieży. We wrześniu z kolei zakończymy projekt malowideł ściennych, który wykonają dla nas studenci Akademii Sztuki ze Szczecina. W ten sposób 9 sal dla chorych zostanie zupełnie odmieniona – zapowiedziała zastępca dyrektora ds. lecznictwa kołobrzeskiego szpitala Halina Olech.

Lecznica w Kołobrzegu jest jedną z trzynastu jednostek ochrony zdrowia, dla których podmiotem tworzącym jest samorząd województwa zachodniopomorskiego.

 

Fot. UMWZ

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments