Ankieterzy GUS mogą do ciebie zadzwonić! Policja apeluje o zachowanie czujności

Jak informuje Główny Urząd Statystyczny w związku z przeprowadzonym spisem powszechnym, w dniach 12-24 listopad 2021 r. odbywać się będzie badanie kontrolne. Policja apeluje, o zachowanie czujności i ewentualne weryfikowanie tożsamości dzwoniących ankieterów!

 

Do końca września b.r. trwał Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. By ocenić jakość badania spisowego oraz umożliwić jego udoskonalanie, prowadzone będzie od 12-24 listopada badanie kontrolne. W związku z tym, informujemy, że ankieterzy statystyczni będą się kontaktować WYŁĄCZNIE telefonicznie z osobami pełnoletnimi i prowadzić w/w badanie na losowo wybranej próbie 100 000 mieszkań, które zostały spisane w narodowym spisie.

Pytania jakie mogą zadać w trakcie wywiadu związane będą m.in. z miejscem zamieszkania na dzień 31 marca 2021 r., poziomem wykształcenia, własnością mieszkania czy sposobem realizacji spisu.

Pamiętajmy! Jeśli nie będziemy mieli pewności, co do tożsamości osoby po drugiej stronie telefonu, bądź pytania przez nią zadawane wydadzą się nam zbyt szczegółowe i niewłaściwe – mamy możliwość sprawdzenia danych ankietera.

Tożsamość ankietera sprawdzimy samodzielnie na stronie internetowej spis.gov.pl lub dzwoniąc na infolinię 22 279 99 99.

 

Źródło.: KPP Kołobrzeg
Foto: Archiwum

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments