Alternatywne trasy nad morze- uwaga na utrudnienia

Wybrzeże Morza Bałtyckiego to w okresie wakacyjnym dla milionów turystów z kraju jak i z zagranicy miejsce wypoczynku. Jak co roku w tym okresie spodziewany jest wzmożony ruch na drogach prowadzących do miejscowości nadmorskich. Wychodząc na przeciw zmotoryzowanym podróżnym, podjęto zawczasu działania mające na celu możliwie jak najmniej kłopotliwe i co najważniejsze – bezpieczne dotarcie do celu.


Duże natężenie ruchu kołowego na głównych ciągach komunikacyjnych prowadzących nad morze przy równolegle prowadzonych robotach drogowych, powoduje lokalne utrudnienia bądź tworzenie się zatorów. Dlatego też w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie odbyło się spotkanie przedstawicieli między innymi Policji, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz instytucji związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego na którym dokonano oceny i analizy stanu bezpieczeństwa na drogach wraz z rekomendacją działań przygotowawczych do sezonu letniego 2019.

Efektem spotkania było zaktualizowanie istniejącej mapy drogowej z wyznaczonymi trasami alternatywnymi pn. “Bezpiecznie nad morze – trasy alternatywne”. Mapa zawiera informacje o najbardziej dogodnych możliwościach dojazdu oraz powrotu z miejscowości nadmorskich, miejscach występowania utrudnień w ruchu, zatorów spowodowanych robotami drogowymi a także o miejscach funkcjonowania fotoradarów i miejscach obsługi podróżnych (MOP). Wobec czego, skorzystanie z trasy alternatywnej pozwoli na ominięcie utrudnień i zatorów na drodze, tym samym skróci czas podróży.

Zachęcamy do korzystania z mapy z wyznaczonymi trasami alternatywnymi, jednak nie należy zapominać o odpowiednim przygotowaniu się do podróży, bieżącym monitorowaniu komunikatów radiowych, internetowych o powstawaniu utrudnień lub zatorów drogowych spowodowanych, np. wystąpieniem sytuacji kryzysowych na drodze (wypadek drogowy).

Szczegółowe informacje o warunkach drogowych na drogach krajowych podawane są pod całodobowym numerem Punktu Informacji Drogowej GDDKiA 19 111.

 

Fot. KPP Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments