Akcja profilaktyczna bezpiecznie nad wodą w Kołobrzegu [FOTO]

W Kołobrzegu odbyła się akcja profilaktyczna dotycząca bezpieczeństwa na plaży. Policjanci we współpracy z innymi służbami i instytucjami omawiali m.in. zasady udzielania pierwszej pomocy. Głównym celem było podniesienie poziomu bezpieczeństwa osób wypoczywających nad wodą. W trakcie spotkania rozdawane były również opaski dla dzieci.

 

 

Kołobrzescy policjanci wspólnie z WOPR Woj. Zachodniopomorskiego oddział w Kołobrzegu i Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu zorganizowali akcję profilaktyczną dotyczącą bezpieczeństwa nad wodą. Spotkanie skierowane było szczególnie dla dzieci i młodzieży, choć udział w nim mogli wziąć wszyscy zainteresowani. Podczas akcji omawiano zasady udzielania pierwszej pomocy, zasady bezpiecznej kąpieli oraz co należy przekazać dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Na spotkaniu rozdawano opaski ufundowane przez MOSiR, które umożliwiają zapisanie imienia dziecka oraz numer telefonu do rodzica. Wszystko po to, aby w przypadku zgubienia się malucha policjanci i ratownicy mogli szybko i skutecznie dotrzeć do jego opiekuna.

 

Źródło: KPP Kołobrzeg

 

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments