Akcja policji skierowana do uczestników ruchu drogowego [FOTO]

„Na Drodze – Patrz i Słuchaj” – akcja informacyjno-edukacyjna skierowana do pieszych i kierujących pojazdami.


Celem prowadzonych działań profilaktycznych będzie:

– zwrócenie uwagi pieszych, w tym osób starszych na zagrożenia związane m.in. z nieostrożnym wejściem na przejście, w tym bezpośrednio przed jadący pojazd, korzystaniem z telefonu podczas przechodzenia przez jezdnię, przebieganiem przez jezdnię;

– uświadamianie i przypominanie kierującym pojazdami o: obserwacji drogi i jej otoczenia, obowiązku zachowania szczególnej ostrożności zbliżając się do przejść dla pieszych, w tym zwalnianiu przed przejściami dla pieszych, ustępowaniu pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.

Wiele osób wychodzi z domów każdego dnia do pracy, szkoły, miejsc kultu religijnego, na spotkania z przyjaciółmi do centrów handlowych… i już nigdy nie wraca. Giną w wypadkach drogowych, doznają obrażeń ciała, stają się trwale niepełnosprawnymi. Wypadki te powodują cierpienie i zmartwienie, a także trudności finansowe dla rodzin i najbliższych, zarówno sprawcy, jak i ofiary wypadku drogowego.
W ramach działań Policjanci Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu przeprowadzali zajęcia z uczniami szkół podstawowych w Kołobrzegu. Nauka przejścia przez pasy czy przypominanie o podstawowych zasadach poruszania się pieszych na drodze. To jedne z poruszanych tematów przez mundurowych.

 

 

Fot. KMP Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments