Akcja informacyjno-edukacyjnej pn. „Jednośladem bezpiecznie do celu”

Wraz ze zmianą pory roku na drogach jest coraz więcej miłośników jednośladów motocykli, motorowerów, rowerów oraz hulajnóg elektrycznych. W trosce o ich bezpieczeństwo Policja od 1 kwietnia do 23 czerwca 2022 r. prowadzi kolejną edycję akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Jednośladem bezpiecznie do celu”.

 

Przyjemność z jazdy jednośladem zawsze musi łączyć się z dbaniem o bezpieczeństwo własne i innych, dlatego celem działań jest uświadamianie użytkownikom wymienionych pojazdów, że są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego i w ich przypadku każde zdarzenie drogowe, w którym uczestniczą może mieć tragiczne skutki. Prowadzona akcja ma też promować właściwe zachowania wobec pozostałych użytkowników drogi.

 

W ramach działań policjanci będą przypominać o konieczności stosowania się do obowiązujących przepisów prawa. W szczególności przestrzegania dozwolonych prędkości jazdy oraz zasad pierwszeństwa przejazdu, a także sygnalizowania zamiaru zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu oraz bycia widocznym na drodze.

 

Pamiętajmy, że droga jest dla wszystkich. Korzystając z niej mamy swoje prawa, jak też obowiązki, których należy przestrzegać.

 

Wzajemny szacunek i respektowanie praw innych uczestników ruchu pomoże dotrzeć jednośladem bezpiecznie do celu.

 

 

Fot.: Policja

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments