Akademia Dobrego Słowa

W piątek 29 listopada 2019 roku odbędą się pierwsze warsztaty w ramach Akademii Dobrego Słowa. Inicjatywa skierowana jest przede wszystkim do kołobrzeskiej młodzieży, uczniów ósmych klas szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych.

Tematem spotkania będzie pozytywna komunikacja, słowo w konstruktywnym, otwartym dialogu, bo słowa mają moc.

W warsztatach udział wezmą:

  • prof. zw. dr hab. Ewa Kołodziejek – profesor nauk humanistycznych, językoznawca, nauczyciel akademicki, kierownik Zakładu Etnolingwistyki i Kultury Języka w Instytucie Polonistyki i Kulturoznawstwa Uniwersytetu Szczecińskiego; prowadzi wykłady i konwersatoria z lingwistyki kulturowej, z kultury języka polskiego, z ortografii i interpunkcji, z języka subkultur; jest członkiem prezydium Rady Języka Polskiego, przewodniczącą Zespołu Kultury Żywego Słowa w RJP, członkiem Polskiego Towarzystwa Językoznawczego, Towarzystwa Miłośników Języka Polskiego oraz Komisji Socjolingwistyki przy Międzynarodowym Komitecie Slawistów
  • Szymon Hołownia – dziennikarz, pisarz, publicysta” dwukrotny laureat nagrody Grand Press. Po raz pierwszy w 2006 roku w kategorii wywiad i w 2007 w kategorii dziennikarstwo specjalistyczne. Na koncie ma również nagrodę “Ślad”, MediaTory, Wiktora Publiczności. Pracował m.in. w “Gazecie Wyborczej”, “Newsweeku”, kanale Religia.tv, prowadził autorski program w TVP1, obecnie w stacji TVN współprowadzi z Marcinem Prokopem program “Mam Talent!”, jest też felietonistą “Tygodnika Powszechnego”. Wydał kilkanaście książek o tematyce społecznej i religijnej. Założył i prowadzi Fundację Kasisi i Fundację Dobra Fabryka, finansujących działalność Domu Dziecka w Kasisi w Zambii, hospicjum w Kabudze w Rwandzie, wiejskiego szpitala i ośrodka leczenia głodu w Ntamugendze w Demokratycznej Republice Konga, spółdzielni rolniczej w Burkina Faso i szkoły zawodowej w Senegalu. Jest Ambasadorem Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ. W 2016 r. został odznaczony przez Rzecznika Praw Dziecka “Odznaką Honorową za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka”
  • Tomasz Kuligowicz – Absolwent Międzynarodowej Szkoły Nauk Politycznych Uniwersytetu Śląskiego i Instytutu Nauk Politycznych w Bordeaux we Francji. Certyfikowany Coach oraz trener rozwoju osobistego. Prowadzi warsztaty oraz szkolenia dla zespołów i osób indywidualnych w zakresie budowania celu, oraz wsparcia w procesie zmiany. Od trzech lat mieszkaniec i miłośnik Kołobrzegu.

 

Akademia Dobrego Słowa, piątek 29.11.2019, g. 10:30, RCK. Na warsztaty zaproszeni zostali uczniowie z kołobrzeskich szkół.
Dla zainteresowanych tematyką mieszkańców w kasie RCK do odbioru są bezpłatne wejściówki (ilość miejsc w ramach tej puli jest ograniczona).

 

Fot. UM  Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments